Pełne spotkania Holubka i Mosóra w kadrach narodowych

02
wrz

Pełne spotkania w meczach swoich reprezentacji narodowych zaliczyli zawodnicy Piasta Gliwice – Jakub Holubek oraz Ariel Mosór. Lewy obrońca zagrał przeciwko Słowenii w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 (1-1), natomiast młody obrońca Niebiesko-Czerwonych wraz z zespołem U-19 prowadzonym przez Mariusza Rumaka rywalizował z Norwegami w meczu towarzyskim (1-2).

Podczas odpoczynku od ligowych emocji, przyglądamy się z uwagą rywalizacjom kadr narodowych, zwłaszcza tym, w których występują Niebiesko-Czerwonych. W środowe wieczory pełne spotkania rozegrali Ariel Mosór w reprezentacji Polski do lat 19 oraz Jakub Holubek w kadrze Słowacji. Frantisek Plach wciąż czeka na swój debiut. Golkiper Piasta Gliwice obserwował rywalizację swoich rodaków el. Mistrzostw Świata ze Słowenią z perspektywy ławki rezerwowych.

Dla Holubka był to ósmy mecz, w którym zakładał koszulkę swojej drużyny narodowej. Słowacy objęli prowadzenie w 32. minucie za sprawą celnego uderzenia głową Roberta Bozenika. Nie cieszyli się jednak długo takim wynikiem, gdyż już 10 minut później Słoweńcy wyrównali. Petar Stojanovic wykorzystał dogranie Josipa Ilicicia i zdobył bramkę wyrównującą. Nasi południowi sąsiedzi mogą mówić o sporym pechu, ponieważ dwukrotnie obijali obramowanie bramki – Juraj Kucka uderzył w poprzeczkę, a Ivan Schranz trafił w słupek jeszcze przy wyniku 1-0 dla Słowaków. Niedawni pogromcy reprezentacji Polski podczas Euro, zremisowali ostatecznie z zespołem prowadzonym przez Matijaza Keka. W swojej grupie eliminacyjnej zgromadzili do tej pory 6. punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie czeka ich już w sobotę, kiedy podejmą na własnym stadionie Chorwację. Na ławce rezerwowych cały mecz przesiedział także bramkarz Niebiesko-Czerwonych, Frantisek Plach, który być może otrzyma szansę na swój premierowy występ w kadrze podczas rywalizacji z Chorwatami lub reprezentacją Cypru.

______________________
Słowenia – Słowacja 1-1 (1-1)
0-1 – Bozenik, 32 min.
1-1 – Stojanowic, 42 min.

Słowacja: Rodak – Pekarik, Satka, Skriniar, Holubek – Schranz (76. Strelec), Hamsik, Lobotka, Kucka (90. Duda), Weiss (64. Mak) – Bozenik (76. Koscielnik)

Słowenia: Oblak – Stojanovic, Blazic, Mevlja, Balkovec – Stulac (70. Gorenc-Stankovic), Zajc (70. Cerin) – Ilicic, Lovric (83. Bijol), Mlakar (57. Crnigoj), Sesko (83. Sporar)

Żółte kartki: Ilicic, Gnezda, Cerin, Schranz, Duda

Drugim piłkarzem Piasta z meczem w kadrze narodowej był Ariel Mosór, który rozegrał pełne 90 minut w starciu z Norwegami w towarzyskim turnieju w Halden. Biało-Czerwoni dobrze zaczęli i objęli prowadzenie w 21. minucie za sprawą gola Dominika Marczuka. Później do głosu doszli jednak gospodarze, którzy wyrównali kilka minut później, dzięki bramce Seedy Jatta. Decydujące trafienie dla zespołu ze Skandynawii padło już w doliczonym czasie drugiej połowy, kiedy piłkę w bramce umieścił zawodnik Manchesteru City, Oscar Bobb. Polacy swój drugi mecz towarzyski zagrają w sobotę, a ich rywalem będzie Szwecja.