Ostatnim razem: Smutna porażka na koniec sezonu

07

O ostatnim spotkaniu z Cracovią piłkarze Piasta… mogą nie pamiętać. W kadrze pozostała bowiem zaledwie garstka graczy, którzy grali przeciwko Pasom w ostatniej kolejce minionego sezonu. Ci, którzy pozostali, są jednak żądni rehabilitacji.

Pierwsza połowa czerwcowego meczu była całkowicie rozegrana pod dyktando Cracovii. Przyjezdni dominowali pod każdym względem i do przerwy wymierzyli Piastowi najniższy wymiar kary – prowadzili 1-0 po trafieniu w okienko Bartosza Kapustki.

W przerwie w szatni gliwiczan doszło jednak do męskiej rozmowy i po zmianie stron gliwiczanie ruszyli na swojego rywala. Szans nie wykorzystali jednak przede wszystkim Łukasz Hanzel i Gerard Badia. Goście byli zagubieni, a Piastunki konstruowały kolejne akcje ofensywne. Aż nadeszła 71. minuta… Najpierw sam na sam z Jakubem Szmatułą znalazł się Erik Jendrisek i nie dał szans doświadczonemu golkiperowi. Nie minęło sto dwadzieścia sekund, a po przypadkowej akcji najprzytomniej w polu karnym Piasta zachował się Dariusz Zjawiński i ustalił wynik spotkania na 0-3 dla Cracovii.

Tym samym na pożegnanie sezonu 2014/2015 piłkarze Piasta Gliwice trochę za wysoko, ale jednak, ulegli gościom z Krakowa.

Piast Gliwice - Cracovia 0-3 (0-1) / 05.06.2015 rok
0-1 - Bartosz Kapustka 14 min.
0-2 - Erik Jendrisek 70 min.
0-3 - Dariusz Zjawiński 72 min.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Hebert Silva Santos, Kornel Osyra, Adrian Klepczyński (79' Wojciech Kędziora) - Carles Martinez (46' Tomasz Podgórski), Csaba Horvath - Gerard Badia, Patryk Dziczek (46' Paweł Moskwik), Łukasz Hanzel - Bartosz Szeliga.

Cracovia: Krystian Stępniowski - Paweł Jaroszyński, Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Deleu - Marcin Budziński, Damian Dąbrowski - Erik Jendrisek (78' Mateusz Wdowiak), Bartosz Kapustka (66' Mateusz Cetnarski), Boubacar Dialiba - Dariusz Zjawiński (74' Krzysztof Szewczyk).