Ostatnim razem: Przerwana seria Pasów

04
gru

Sierpniowy pojedynek pomiędzy Cracovią i Piastem sympatycy lidera mogą wspominać bardzo dobrze. Ekipa Radoslava Latala zwyciężyła 2-1, co pozwoliło jej na wskoczenie na pozycję wicelidera tabeli. Gliwiczanie przerwali również serię gospodarzy, którzy przed starciem z Piastem w dwunastu meczach odnieśli dziewięć zwycięstw i zanotowali trzy remisy.

Pierwsza połowa nie zwiastowała jednak niczego dobrego, bo Piast przegrywał 0-1. Boubacar Dialiba urwał się Hebertowi i po bardzo ładnym dośrodkowaniu Dennisa Rakelsa zdobył jeszcze ładniejszą bramkę uderzeniem głową. Niebiesko-Czerwoni mogli czuć się zawiedzeni, bo to oni byli stroną dominującą w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Goście nie potrafili jednak swoich okazji zamienić na gole.

Co powiedział Radoslav Latal w przerwie swoim podopiecznym? Nie wiadomo. Podziałało jednak z ogromną mocą! Najpierw piękna, koronkowa akcja gliwiczan, którzy wymienili kilka szybkich podań, a gospodarze mogli się tylko przypatrywać. Ostatnie zgranie należało do Bartosza Szeligi, który podał w kierunku Patrika Mraza. Słowak dostawił tylko nogę i cieszyliśmy się z wyrównania.

Nie mija pięć minut, a Piast już prowadził. Sasa Zivec podał piętą do Heberta, ten dośrodkował z lewego skrzydła, a w polu karnym czekał już Martin Nespor. Czeski napastnik trącił futbolówkę głową i wyprowadził gliwiczan na prowadzenie.

Cracovia wprawdzie próbowała zmienić wynik, ale dobrze zorganizowany w tyłach Piast nie pozwolił podopiecznym Jacka Zielińskiego na nic więcej.

Cracovia – Piast Gliwice 1-2 (1-0)/ 07.08.2015
1-0 – Dennis Rakels 38min.
1-1 – Patrik Mraz 46min.
2-1 – Martin Nespor 49min.

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (79’ Bartosz Kapustka) – Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski – Dennis Rakels, Mateusz Cetnarski, Boubacar Dialiba (46’ Erik Jendrisek) – Marcin Budziński (59’ Dariusz Zjawiński).

Piast: Jakub Szmatuła – Marcin Pietrowski, Uros Korun, Hebert Silva Santos, Patrik Mraz – Bartosz Szeliga, Radosław Murawski, Kamil Vacek, Sasa Zivec (90’ Paweł Moskwik) – Josip Barisić, Martin Nespor (75’ Sebastian Musiolik).