Ostatnim razem: Kolejny skalp paki Latala

27
lut

Wrześniowego wieczoru Piast Gliwice pokonał 2:1 Lechię Gdańsk, mimo że od pierwszych minut przegrywał 0:1. Niebiesko-czerwoni pokazali jednak klasę, mimo że przez  ostatnie momenty musieli radzić sobie bez Martina Nespora.

Już w 4. minucie Lechia wyszła na prowadzenie. Kamil Vacek faulował przed swoim polem karnym, a do piłki ustawionej na około 25 metrze podszedł Ariel Borysiuk. Pomocnik huknął obok muru, a Jakub Szmatuła nie sięgnął piłki, mimo tego, że wyciągnął się jak struna.

Po stracie bramki gliwiczanie zdecydowanie przeważali. Raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Marko Maricia, ale brakowało im dokładności. Najlepszą szansę zmarnował Sasa Zivec. Goście skupili się tylko na nielicznych kontratakach.

Gdy wydawało się, że do przerwy gdańszczanie będą schodzić z jednobramkowym prowadzeniem, to przypomniał o sobie Martin Nespor. Hebert zagrał piłkę z głębi pola, głową zgrał ją Josip Barisić, a Czech długo się nie namyślając posłał bombę osiemnastu metrów. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Po zmianie stron obie strony stworzyły sobie po jednej dobrej okazji, ale na bramkę ich nie zamieniły. W momencie, gdy tempo meczu nieco spadło Piast wywalczył rzut rożny. Do dośrodkowania podszedł Patrik Mraz i zrobił to w taki sposób, że gospodarze wyszli na prowadzenie. Hebert naciskał na Rafała Janickiego, który nie zdołał wybić piłki i strzelił gola samobójczego.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk2:1 (1:1)
0:1 - Ariel Borysiuk 4'
1:1 - Martin Nespor 44'
2:1 - Rafał Janicki 71'(sam)

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert Silva Santos - Kamil Vacek (86' Tomasz Mokwa), Radosław Murawski - Marcin Pietrowski, Sasa Zivec (90+1' Paweł Moskwik), Patrik Mraz - Martin Nespor, Josip Barisić (70' Gerard Badia).

Lechia Gdańsk: Marko Marić - Grzegorz Wojtkowiak (84' Milos Krasić), Rafał Janicki, Mario Maloca, Neven Marković - Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik - Maciej Makuszewski, Michał Mak (70' Sebastian Mila), Sławomir Peszko - Lukas Haraslin (51' Grzegorz Kuświk).