Ojrzyński: Piast może wygrać z każdym

28
lut

- Piast ma dobrych zawodników i może wygrać z każdym. Wszyscy mogą mieć z nim problem - przyznał trener Arki Gdynia Leszek Ojrzyński.

Spotkanie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Arką zakończyło się remisem 0-0. - Jeden punkt więcej i jedziemy dalej - powiedział opiekun Żółto-Niebieskich. - Musimy go uszanować... Mogliśmy ten mecz przegrać, bo końcówka była dramatyczna w naszym wykonaniu. Niektórzy zawodnicy mieli dosyć, bo ten mecz był dla nas bardzo ciężki - dodał.

W pierwszej połowie Arka stworzyła sobie jedną groźną sytuację. Ruben Jurado obrócił się z piłką i oddał strzał, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. - Może inaczej by się to potoczyło, gdybyśmy strzelili w pierwszej części gry. Mieliśmy sytuacje po autach i zablokowane strzały... Po przerwie było gorąco, ale pod naszą bramką. Michal Papadopulos strzelał głową, ale na nasze szczeście źle uderzył - stwierdził.

W czterech ostatnich spotkaniach Arka zdobyła trzy punkty, z kolei Niebiesko-Czerwoni uzbierali w tym okresie o dwa oczka więcej. - Piast był groźnym przeciwnikiem i widać, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek. Chcieliśmy wygrać, bo jak wygrywasz u siebie, a na wyjeździe zbierasz punkty, to jesteś wysoko w tabeli... My zagraliśmy drugi mecz na swoim stadionie i drugi raz zremisowaliśmy 0-0. Straciliśmy dwa punkty i kolejnego zawodnika - przyznał Leszek Ojrzyński.

- Piast ma dobrych zawodników i może wygrać z każdym. Tomasz Jodłowiec i Tom Hateley dobrze ze sobą współpracują w środku pola. Michal Papadopulos strzelił już osiem bramek. Potrafi sam stworzyć sobie sytuacje, wykorzystując swoją siłę. Do tego dochodzą kreatywni zawodnicy na bokach. Każda drużyna będzie miała problem z tym zespołem - zakończył trener Arki Gdynia.