Niebiesko-Czerwoni zdominowali jedenastkę kolejki

13
lip

Aż czterech Niebiesko-Czerwonych znalazło się wśród najlepszych zawodników 35. kolejki PKO Ekstraklasy. Wyróżnieni zostali Frantisek Plach, Jakub Czerwiński oraz duet napastników, czyli Piotr Parzyszek wraz z Jorge Felixem. Cały zespół mocno zapracował na wygraną w niedzielnym meczu z Jagiellonią Białystok, co znalazło swój wyraz w tak licznych nominacjach do jedenastki minionej serii gier.

W niedzielnym spotkaniu Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie drużynę Jagiellonii Białystok 2-0. W pierwszej fazie meczu ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy formacji ataku, którzy skutecznie wykorzystali swoje szanse szybko strzelając rywalowi dwa gole. Najpierw Jorge Felix podawał do Piotra Parzyszka, a dwie minuty później strzelec pierwszego gola odwdzięczył się tym samym precyzyjnie dośrodkowując na głowę Hiszpana. Współpraca pary napastników pozwoliła Piastowi kontrolować niedzielną rywalizację z Jagą.

Z kolei czerwona kartka pokazana Sebastianowi Milewskiemu w ostatniej minucie pierwszej połowy niejako wymusiła na drużynie mocniejszą pracę w obronie. Frantisek Plach kilkukrotnie ratował zespół przed utrata bramki, a także często był wspomagany przez swoich obrońców. Na indywidualne wyróżnienie oceniających zasłużył Jakub Czerwiński.

Piotr Parzyszek, strzelec pierwszego gola i asystent przy bramce Jorge Felixa rozegrał w niedzielę bardzo dobre zawody. Napastnik, który zdobył swoją 12. bramkę w sezonie osiągnął najwyższy wynik Instat spośród wszystkich zawodników (335). Drugi strzelec zespołu w bieżących rozgrywkach w starciu z Jagiellonią spędził na placu gry 63 minuty, w których zdążył wygrać ponad połowę z 23 pojedynków, zaliczyć jeden odbiór oraz dwa przejęcia piłki. Dla Piotra Parzyszka to już piąty meldunek w jedenastce kolejki.

Równie dobrymi statystykami po meczu z Jagiellonią może pochwalić się Jorge Felix, który także był wyróżniającą się postacią na boisku. Poza bramka i asystą, Hiszpan wygrał siedem pojedynków, zaliczył odbiór jak również czterokrotnie notował przechwyty futbolówki. Zdobywca 16 goli dla Piasta w kończącej się kampanii Ekstraklasy był bezbłędny w dryblingach, wszystkie pięć zakończyło się powodzeniem piłkarza urodzonego w Madrycie. Najlepszy strzelec Niebiesko-Czerwonych znalazł się wśród najlepszych graczy kolejki już po raz czwarty.

Tyle samo wyróżnień ma na swoim koncie Jakub Czerwiński. Środkowy obrońca mimo 182 dni przerwy spowodowanej kontuzją cieszy wysoką formą gliwickich kibiców. Zadanie całej formacji obronnej, która musiała odpierać ataki rywali grających z przewagą jednego zawodnika nie należało do najłatwiejszych. Jagiellonia w drugiej połowie oddała 14 strzałów, cztery z nich były celne, a z którymi poradził sobie bramkarz, a z kolei pięć uderzeń zostało zablokowanych. Jakub Czerwiński, który od kilku spotkań pełni funkcję kapitana, w starciu z białostoczanami wygrał aż osiem z dziesięciu pojedynków, zachował stuprocentową skuteczność odbiorów (4/4) i aż ośmiokrotnie odzyskiwał piłkę dla swojej drużyny.

Ostatnim wśród wyróżnionych Niebiesko-Czerwonych po 35. serii gier jest bramkarz. Frantisek Plach nie mógł narzekać na brak pracy, ale w każdej sytuacji zagrożenia swojej bramki, golkiper wychodził obronną ręką. Wynik 2-0 z Jagiellonią sprawił, że słowacki bramkarz zachował 15. czyste konto i jest samodzielnym liderem pod względem liczby meczów bez straconego gola w sezonie. Najlepszy bramkarz Ekstraklasy poprzednich rozgrywek znalazł się w jedenastce kolejki już po raz trzeci.

Wszyscy Niebiesko-Czerwoni prezentują znakomitą dyspozycję, co bezpośrednio pokazują wyniki oraz liczba nominacji dla podopiecznych Waldemara Fornalika. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!