Niebiesko-Czerwoni w reprezentacjach

26

Wielu zawodników Piasta Gliwice rozegrało w ostatnich dniach mecze w swoich reprezentacjach narodowych. Jak poradzili sobie Niebiesko-Czerwoni?

Kamil Vacek
Pomocnik rozpoczął konfrontację ze Szkocją w pierwszym składzie, a zszedł z murawy w 78. minucie. Czesi przegrali ze Szkotami 0-1.

Arturs Karasausks
Wracający do formy Łotysz zameldował się na boisku w 81. minucie spotkania towarzyskiego ze Słowacją. Napastnik Piasta zastąpił Artjomsa Rudnevsa. Łotwa zremisowała ze Słowacją 0-0.

Radosław Murawski
Młodzieżowa reprezentacja Polski rozegrała w ostatnich dniach dwa mecze. Najpierw z Finlandią (1-0), a w sobotę z Białorusią (3-0). W pierwszym spotkaniu kapitan Piasta Gliwice wystąpił od pierwszej minuty, będąc zmienionym na kwadrans przed końcem przez Jarosława Kubickiego. Z kolei w drugim starciu młodzieżowców Muraś wszedł w 84. minucie, zastępując Patryka Lipskiego.

Piotr Kwaśniewski
Kwasu tradycyjnie rozegrał pełne spotkanie w barwach reprezentacji Polski U-19, a jego zespół pokonał Irlandię Północną 2-1.

Patryk Dziczek
Wychowanek z Okrzei rozpoczął mecz w pierwszym składzie kadry U-18, schodząc na ostatni kwadrans starcia z Norwegią. Polacy zremisowali 1-1. Dziczek zagrał również w meczu Polska - Finlandia. Biało-Czerwoni przegrali 0-1, a zawodnik Piasta rozpoczął mecz w podstawowej jedenastce i został zmieniony w 61. minucie.

Igor Sapała
20-latek rozegrał nieco ponad pół godziny w spotkaniu przeciwko Włochom (rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów). Biało-czerwoni przegrali ten mecz 0-3. Sapała pojawił się na boisku przy stanie 0-2. Udział w tym spotkaniu (45 minut - zmieniony w przerwie) wziął również Karol Angielski, piłkarz Piasta wypożyczony obecnie do bydgoskiego Zawiszy.