Niebiesko-Czerwoni w reprezentacjach

28

W trakcie przerwy od Lotto Ekstraklasy rozgrywane były mecze reprezentacyjne. Na zgrupowaniach przebywało także czterech zawodników Piasta. Trzech z nich zanotowało kolejne występy w narodowych barwach.

Konstantin Vassiljev zagrał w dwóch towarzyskich meczach reprezentacji Estonii z Armenią (0-0) oraz Gruzją (0-2). Dla pomocnika Piasta wyjątkowy był ten pierwszy, ponieważ był to dla niego setny występ w kadrze. Tym samym Vassiljev został pierwszym piłkarzem w historii, który swój 100. oficjalny mecz w reprezentacji kraju rozegrał jako zawodnik klubu Ekstraklasy.

W barwach reprezentacji Polski U-21 zagrał Patryk Dziczek. Pomocnik Niebiesko-Czerwonych rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Litwą (1-0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Karol Angielski. Dzięki wygranej z Litwinami Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w grupie eliminacyjnej do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Denis Gojko wystąpił w jednym z dwóch spotkań reprezentacji Polski U-20 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. W pierwszym meczu, w którym rywalem Biało-Czerwonych była Anglia (0-1), skrzydłowy Piasta spędził 90 minut na ławce rezerwowych. Z kolei starciu z Niemcami (0-3) pojawił się na murawie w 69. minucie, zmieniając Przemysława Mystkowskiego.