Niebiesko-Czerwoni na wrześniowych zgrupowaniach

11
wrz

W najbliższy weekend wracają rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. W trakcie reprezentacyjnej przerwy czterech piłkarzy Piasta Gliwice przebywało na zgrupowaniach swoich kadr narodowych. W poniższym artykule podsumowaliśmy ich występy.

Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 Adam Majewski powołał na zgrupowanie dwóch Niebiesko-Czerwonych, czyli Arkadiusza Pyrkę oraz Igora Drapińskiego, który początkowo miał znaleźć się w kadrze do lat 20. Podczas wrześniowego zgrupowania młodzieżowa reprzentacja zagrała jedno spotkanie. Było to wyjazdowe starcie z Bułgarią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U-21. Biało-Czerwoni przegrywali do przerwy 0-1, ale ostatecznie udało im się odrobić straty i pokonać Bułgarów 3-1. Pełne 90 minut rozegrał Arkadiusz Pyrka, który zanotował 12 występ w barwach reprezentacji Polski U-21, z kolei Igor Drapiński przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Tihomir Kostadinov otrzymał kolejne powołanie do kadry Macedonii Północnej. Podczas wrześniowego zgrupowania podopieczni Blagoja Milevskiego rozegrali dwa spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA. Pierwszy mecz z Wyspami Owczymi zakończył się remisem 1-1, natomiast w drugim starciu Macedończycy zmierzyli się na własnym stadionie z Armenią. Pomimo gry w osłabieniu gospodarzom udało się wygrać 2-0. W pierwszym spotkaniu pomocnik Piasta był rezerwowym. Drugie również rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w 59. minucie pojawił się na murawie. Dla 28-latka był to 25. mecz w narodowych barwach. Macedonia Północna zajmuje aktualnie 1. miejsce w tabeli grupy 4 (Liga C). Po dwóch rozegranych meczach mają na swoim koncie cztery punkty.

Nowy zawodnik Piasta, Andreas Katsantonis wrześniową przerwę od rozgrywek ligowych spędził na zgrupowaniu kadry Cypru. Jego reprezentacja rozegrała dwa mecze w ramach Ligi Narodów UEFA (Liga C). W pierwszym spotkaniu Cypryjczykom udało się pokonać na wyjeździe Litwę 1-0. Drugi mecz nie był już tak udany, ponieważ podopieczni Temura Kecbaji przegrali na własnym stadionie z Kosowem 0-4. Napastnik Piasta w obu meczach znalazł się na ławce rezerwowych, ale nie zaliczył występu.