Niebiesko-Czerwoni na reprezentacjach

08
wrz

Pełne spotkanie Ariela Mosóra, 45 minut Arkadiusza Pyrki oraz mecz na ławce rezerwowych Frantiska Placha. Z powodów zdrowotnych poza kadrą meczową Słowacji znalazł się Jakub Holubek - tak w telegraficznym skrócie wyglądały udziały piłkarzy Piasta Gliwice we wtorkowych spotkaniach reprezentacji narodowych.

Pierwszy na boisku we wtorkowych meczach pojawił się Arkadiusz Pyrka. O godzinie 12:00 reprezentanci Polski do lat 20 w spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w Lizbonie rozpoczęli rywalizację z rówieśnikami z Portugalii. Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem, a skrzydłowy Piasta wszedł na murawę na początku drugiej połowy, zmieniając w przerwie Dominika Piłę.

7 września 2021, 12:00 - Algés
Portugalia U20 - Polska U20 0-0

Portugalia: Oliveira - Esteves (27. Filipe Cruz), Fernandes, Rêgo, Sá (89. Rodrigues) - Mathys (75. Pereira), Daniel Rodrigues (46. Carvalho), Santos (89. Amaro), Quizera (46. Guedes), Ribeiro (46. Couto) - Agostinho (46. Sousa).

Polska: Bieszczad - Peda (79. Szcześniak), Łopata, Tkocz - Gruszkowski (65. Iskra), Czyż (65. Struski), Biegański (84. Knap), Kocyła (79. Guzdek), Piła (46. Pyrka), Gołębiowski (46. Eizenchart) - Terpiłowski (46. Kobacki).

Żółte kartki: João Daniel Santos - Struski, Kobacki, Łopata.

Z kolei Ariel Mosór w innym meczu Biało-Czerwonych rozegrał pełne 90 minut. Obrońca Piasta Gliwice, który został powołany do kadry U19 i spotkania w ramach turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Norwegii, we wtorek musiał uznać wyższość Duńczyków. Kadra prowadzona przez Mariusza Rumaka uległa minimalnie skandynawom 0-1. W pierwszym meczu Norwegowie wygrali z Polakami 2-1 po golu w doliczonym czasie. W kolejnym spotkaniu Dania rozbiła rywala ze Skandynawii aż 6-1.

7 września 2021, 15:00, Halden
Polska – Dania 0-1 (0-0)
0-1 - Breum, 69 min.

Polska: Ojrzyński - Mosór, Hoyo-Kowalski, Bieroński - Marczuk, Urbański, Kisiel (87. Kaczmarski), Błachewicz - Starzyński (67. Fronalczyk), Buksa, Turski (26. Włodarczyk, (87. Sukiennicki)).

Dania: Jakobsen - Madsen, Fischer (56. Chukwuani), Lund Jensen - Kristensen (71. Haarbo), Winther (56. Larsen), Berger Brix (71. Lind), Mortensen - Kjelder Rasmusen (71. Friedrich), Dall (56. Hejlund), Jensen (56. Breum).

Żółte kartki: Kristensen, Grubbe, Lind – Hoyo-Kowalski.

We wtorkowy wieczór do rywalizacji o punkty w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata przystąpiły seniorskie reprezentacje narodowe. Oczy sympatyków Piasta zwrócone były na Bratysławę, gdzie Słowacja podejmowała Cypr. Nasi południowi sąsiedzi pokonali rywali 2-0, a mecz na ławce rezerwowych spędził Frantisek Plach, golkiper Piasta. Poza kadrą na to spotkanie znalazł się Jakub Holubek. Dwóch Niebiesko-Czerwonych zostało powołanych przez Stefana Tarkovicia na zgrupowanie i trzy mecze eliminacyjne. Wcześniej boczny defensor gliwiczan rozegrał pełne spotkanie w starciu ze Słowenią. Zarówno w tym jak i w sobotnim spotkaniu, Fero Plach był wśród rezerwowych.

7 września 2021, 20:45, Bratysława

Słowacja - Cypr 2-0 (0-0)
1-0 - Schranz, 55 min.
2-0 - Koscelnik, 77 min.

Słowacja: Rodak - Koscelnik, Satka, Skriniar, Hancko - Lobotka (53. Hrosovsky), Hamsik - Schranz (79. Suslov), Duda, Weiss (59. Jirka) - Bozenik (79. Strelec).

Cypr: Michail - Katelaris, Soteriou, Ioannou - Psaltis (75. Zachariou), Kastanos (75. Kyriakou), Artymatas, Avraam (89. Rousias) - Tzionis, Ilia (60. Papoulis), Loizou (75. Pittas).

Żółte kartki: Hancko - Soteriou