Niebiesko-Czerwoni grali w reprezentacjach

31

Aż sześciu piłkarzy Piasta Gliwice brało udział w zmaganiach międzynarodowych podczas przerwy na mecze reprezentacyjne. Niektórzy zaliczyli kolejne minuty w barwach narodowych, a inni po raz pierwszy zadebiutowali w kadrze. Zapraszamy na podsumowanie marcowych występów Niebiesko-Czerwonych na zgrupowaniach kadr narodowych.

Przerwa reprezentacyjna już się zakończyła, a w najbliższy weekend wracają rozgrywki ligowe. To dobra okazja, aby podsumować występy kadrowiczów. Na marcowe zgrupowania wyjechali: Frantisek Plach, Jakub Holubek, Tihomir Kostadinov, Rauno Sappinen, Arkadiusz Pyrka oraz Ariel Mosór.

Frantisek Plach i Jakub Holubek zostali powołani do reprezentacji Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi mieli zaplanowane dwa spotkania sparingowe. W starciu z Norwegią nie wystąpił żaden z Niebiesko-Czerwonych, a Słowacy przegrali ze Skandynawami 0-2. Odmienna sytuacja była w drugim spotkaniu, w którym przeciwnikiem podopiecznych Stefana Tarkovicia była Finlandia. W wyjściowym składzie znalazł się Jakub Holubek, który rozegrał łącznie 67. minuty. Natomiast od początku drugiej połowy na murawie przebywał Frantisek Plach, notując reprezentacyjny debiut. Mecz zakończył się zwycięstwem Słowaków 2-0.

Reprezentacja Macedonii Północnej podczas marcowego zgrupowania brała udział w barażach o udział w mistrzostwach świata w Katarze. Wśród powołanych znalazł się zawodnik Piasta, Tihomir Kostadinov. Macedończycy w pierwszym meczu sensacyjnie rozprawili się z Włochami (1-0) i awansowali do finałowego meczu barażowego. Tiho nie mógł wspierać swojej kadry w pierwszym spotkaniu ze względu na zawieszenie za żółte kartki. W finałowym meczu z Portugalią znalazł się w pierwszym składzie i przebywał na boisku do 75 minuty. Waleczność i zaangażowanie nie wystarczyły, aby pokonać mistrzów Europy z 2016 roku, którzy wygrali i awansowali do tegoroczne mistrzostwa świata.

Rauno Sappinen wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Estonii, którą czekał dwumecz z Cyprem o utrzymanie w dywizji C Ligi Narodów. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a napastnik Piasta został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry. W drugim meczu Sappinen ponownie znalazł się w wyjściowym składzie, a na boisku przebywał do 88 minuty. Estończycy ulegli swoim rywalom 0-2 i spadli do dywizji D.

Arkadiusz Pyrka zaliczył kolejne minuty w reprezentacji Polski do lat 20. Skrzydłowy Piasta Gliwice wystąpił w pierwszej połowie towarzyskiego meczu z Anglią, który Biało-Czerwoni wygrali 2-0. Podobny scenariusz miał miejsce w drugim spotkaniu, kiedy to Pyrka rozegrał 45 minut w starciu z Czechami (2-0). 19-latek zanotował swój szósty i siódmy występ w kadrze Polski U-20.

Najlepszy młodzieżowiec marca w PKO Bank Polski Ekstraklasie, Ariel Mosór otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-21. Biało-Czerwoni rozgrywali kolejne mecze w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Pierwszym przeciwnikiem byli Izraelczycy, którzy bezpośrednio rywalizowali z Polakami o awans. W tym meczu w wyjściowej jedenastce znalazł się Ariel Mosór, który rozegrał 90 minut. Dla 19-letniego obrońcy był to debiut w kadrze U-21. Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów (2-2). W drugim spotkaniu podopieczni Maciej Stolarczyka mierzyli się z Węgrami. Podobnie, jak w poprzednim meczu padł wynik remisowy (1-1), ale tym razem Mosór nie pojawił się na boisku.