Niebiesko-Czerwone wypożyczenia: kolejny dobry mecz Osyry

09
sie

Kolejny weekend przyniósł następne kolejki ligowych rozgrywek, a wraz z nimi występy wypożyczonych zawodników Piasta. Jak poradzili sobie tym razem?

Kornel Osyra → Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Jak na razie nie ominął ani minuty ligowych zmagań swego nowego zespołu i ten weekend wcale tego nie zmienił. Osyra ponownie spędził na murawie całe spotkanie, by konsekwentnie hamować natarcia rywali na własną bramkę. Dobrze radził sobie z grającym mu naprzeciw Przemysławem Pitrym.

Rafał Leszczyński → Podbeskidzie Bielsko Biała
Kolejne niezłe spotkanie w wykonaniu wypożyczonego z Piasta bramkarza. Swoją pewną postawą poprowadził kolegów do kolejnego zwycięstwa. Świetnie wyłapywał strzały Roberta Mandrysza czy Janusza Surdykowskiego, dzięki czemu jego partnerzy z zespołu mogli coraz odważniej wychodzić z atakami w pole karne rywala.

Mateusz Długołęcki → Znicz Pruszków
Ponownie wystąpił od pierwszej minuty. 23-latek ciężką pracą na treningach oraz postawie w kolejnych sparingowych spotkaniach oraz meczu z Drutex-Bytovią wypracował sobie pewną pozycję w środku pola w drużynie Andrzeja Prawdy. W ostatni weekend beniaminek z Pruszkowa ponownie poniósł porażkę. Tym razem uległ na wyjeździe Wigrom Suwałki.

Cezary Demianiuk → Pogoń Siedlce
Tylko wybitne interwencje Jakuba Szumskiego powstrzymały 23-latka przed wpisaniem się na listę strzelców. Napastnik miał bowiem co najmniej dwie praktycznie stuprocentowe sytuacje – najpierw po podaniu Damiana Świerblewskiego, a później po brawurowej akcji Konrada Wrzesińskiego, ale w obu przypadkach lepszy okazał się golkiper gospodarzy, który zachował czyste konto, a jego zespół wygrał 1:0.

Karol Angielski → Olimpia Grudziądz
Olimpia niespodziewanie przegrała z grającą w roli beniaminka Wisłą Puławy. To już druga porażka Olimpijczyków w tym sezonie, wcześniej ulegli Podbeskidziu. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu, tym razem 20-letni napastnik rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, lecz już w 57. minucie został zmieniony przez Nildo. Wcześniej jednak wziął udział w kilku sytuacjach, przy których jedynie odrobina pecha dzieliła piłkarzy z Grudziądza od zdobycia gola.

Daniel Kraska → Olimpia Grudziądz
Po tym jak przed tygodniem, zadebiutował w nowych barwach wchodząc z ławki rezerwowych, tym razem znalazł się poza meczową osiemnastką.

Piotr Kwaśniewski → MKS Kluczbork
19-latek w ciągu tygodnia przebywał na zgrupowaniu młodzieżowej kadry, więc nie przygotowywał się ze swoją drużyną do weekendowego meczu. Pod jego nieobecność MKS Kluczbork zremisował 2-2 z Miedzią Legnica.

Jakub Kuzdra → Polonia Bytom
Młody zawodnik znowu zagrał od początku i spędził na boisku 45 minut. Jego zespół bezbramkowo zremisował u siebie z Olimpią Elbląg, dzięki czemu po dwóch spotkaniach nadrobił odebrane jeszcze przed rozpoczęciem sezonu punkty. Z powodu niedopełnień finansowych zobowiązań, Polonia zaczynała rozgrywki z odjętymi czterema oczkami.