Niebiesko-czerwona jesień - część II

30
gru

Przez ostatnie sześć miesięcy wspólnie emocjonowaliśmy się spotkaniami Piasta i mogliśmy przeżywać radość po zdobytych bramkach i odniesionych zwycięstwach. W niedzielę przedstawiliśmy pierwszą część jesiennego podsumowania, w dniu dzisiejszym zapraszamy do lektury części drugiej.

Wielka szkoda punktów straconych w meczu z Cracovią otwierającym rundę rewanżową. Piast przetrwał pierwszą połowę, w której przeważały „Pasy”, ale po zmianie stron to on dyktował warunki gry. Fantastyczną bramkę zdobył Tomek Podgórski. Niestety w 90. minucie w ogromnym zamieszaniu goście wyrównali, co wzbudziło wiele kontrowersji. Nasi piłkarze twierdzili bowiem, że piłka nie przekroczyła linii. Sędzia pozostał niewzruszony, ale w przyrodzie nic nie ginie. Po chwili dostaliśmy rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Wojtek Kędziora, który przed kontuzją nie miał kłopotów z wykorzystywaniem takich sytuacji. Zawsze jednak musi być ten pierwszy raz i intencje „Kędiego” wyczuł Krzysztof Pilarz, który nie dał się pokonać. Zatem pierwsze rewanżowe przedłużonej rundy na remis.

W końcu! Piast po kilku dobrych spotkaniach z Górnikiem nareszcie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Przez pełne 90 minut gliwiczanie byli zespołem lepszym, co udowodnili wygrywając 2:0. Najpierw już w 1. minucie Ruben wykorzystał nieporadność zabrzańskich obrońców i wprawił w euforię kibiców, a następnie Kamil Wilczek po kolejnych błędach defensywy naszego rywala podwyższył na 2:0. Rozochoceni jechaliśmy tam do Bydgoszczy. Tam jednak czekała na nas masakra… Zawisza nie dał żadnych szans Piastowi i aż sześć raz trafił do bramki Treli.

Rewanż z Koroną się nie udał. Mecz zakończył się remisem, ale zwycięstwo było w zasięgu  ręki. Można żałować, ponieważ to spotkanie pogrzebało nasze szanse na zakończenie roku w czołowej ósemce. W ostatniej kolejce bramek nie widzieliśmy i Piast podzielił się punktami ze Śląskiem. Tutaj też pozostaje niedosyt, bowiem ten rezultat w wygodniejszej sytuacji stawia wrocławian, którzy mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. A jak wiemy może to być niezwykle istotne w końcowym rozrachunku.

Podsumowanie liczbowe jesieni:

T-Mobile Ekstraklasa:
·         Rozegrane mecze: 21
·         Zwycięstwa: 7 (Cracovia, Zagłębie x2, Widzew, Podbeskidzie, Jagiellonia, Górnik)
·         Remisy: 6 (Zawisza, Śląsk x2, Lechia, Cracovia, Korona)
·         Porażki: 8 (Górnik, Korona, Wisła, Lech, Ruch, Legia, Pogoń, Zawisza)