Nasz rywal: Zagłębie Sosnowiec

26
paź

Emocje po niedzielnym widowisku jeszcze na dobre nie opadły, a już przyszedł czas na kolejne spotkanie. W środowe popołudnie Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Poniżej kilka informacji o naszym rywalu.

Forma: Zagłębie Sosnowiec po 14. kolejkach w Fortuna 1. lidze zdobyło zaledwie jedenaście punktów, co pozwala mu uplasować się na 15. miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Od trzech meczów nie potrafi zdobyć kompletu punktów. W ostatnim meczu ligowym najbliższy przeciwnik Piasta rywalizował z Podbeskidziem Bielsko-Biała i zremisował 2-2. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Zagłębia, które goniło wynik i dopiero w 89. minucie strzelił wyrównującego gola. Sosnowiczanie nie wygrali jeszcze w tym sezonie spotkania ligowego na własnym stadionie. W 1/32 rundzie finału Pucharu Polski gładko rozprawili się z IV-ligowcem Ruchem Zdzieszowice. Po hat-tricku Szymona Sobczaka, dwóch trafieniach Szymona Pawłowskiego i bramce Kacpra Smolenia zwyciężyli 6-0. Była to najwyższa wygrana w tej rundzie rozgrywek pucharowych.

Trener: Artur Skowronek jest trenerem Zagłębia od 17 września 2021 roku. Zastąpił Kazimierza Moskala, który piastował to stanowisko przez dziesięć miesięcy. 39-letni szkoleniowiec w swoim trenerskim CV może pochwalić się pracą w Wiśle Kraków, Pogoni Szczecin czy Widzewie Łódź. Jako piłkarz grał w Szombierkach Bytom, Gwarku Tarnowskie Góry oraz Ruchu Radzionków, którego jest wychowankiem.

Skład: W zremisowanym meczu ligowym z Góralami podopieczny Zagłębia zdecydował się na ustawienie drużyny w formacji 1-4-3-3. Dostępu do bramki strzegł doświadczony Matko Perdijić. W ostatniej swojej rywalizacji blok obronny tworzyli Dawid Gojny, Dominik Jończy, Dawid Ryndak i Maciej Ambrosiewicz. W formacji pomocy zagrali z kolei Wojciech Kamiński, João Oliveira i Wojciech Szumilas. W trójce ofensywnej trener postawił na: Szymona Sobczaka, Maksymiliana Banaszewskiego i Szymona Pawłowskiego. Po wejściu na boisko z ławki rezerwowych zespół wspierali: Patryk Bryła, Vedran Dalić, Quentin Seedorf i Nikolas Korzeniecki.

Pod ostrzałem: Wojciech Kamiński jest 20-letnim wychowankiem Piasta. Do Zagłębia Sosnowiec trafił 28 lipca 2021 na zasadzie rocznego wypożyczenia z klubu z Gliwic. W poprzednich sezonach decydował się na podobne ruchy transferowe. Zbierał cenne doświadczenie w barwach Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Sandecji Nowy Sącz. Od początku obecnego sezonu stanowi silne ogniwo w drużynie z Sosnowca. Zagrał w trzynastu z czternastu możliwych meczów ligowych i zaliczył w nich jedną asystę. Młody środkowy pomocnik podczas ostatniej, październikowej przerwy reprezentacyjnej zadebiutował w kadrze narodowej do lat 20. Rozegrał 45 minut w wygranym spotkaniu z Norwegia 5-1.