Nasz rywal: Wisła Płock

01

Po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji wracają rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. W ramach 23. kolejki Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Spotkanie odbędzie w najbliższą sobotę o godzinie 12:30. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji dotyczących najbliższego rywala Niebiesko- Czerwonych.

Forma: Wisła aktualnie zajmuje 13. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 25 punktów. Nafciarze odnieśli dotychczas sześć zwycięstw, siedem remisów oraz dziewięć porażek. W ostatnim meczu podopieczni Radosława Sobolewskiego zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0-0. Pierwszą połowę rozegraliśmy w taki sposób, jak chcieliśmy. Było naprawdę sporo akcji budowania, które nas satysfakcjonują. Wychodziliśmy wiele razy spod pressingu Śląska Wrocław. Na pewno w tym meczu mankamentem była nasza gra w szesnastce przeciwnika, gdzie nie byliśmy skuteczni. Druga połowa to już bardziej zdecydowany napór gospodarzy, a nam nie udało się odrzucić rywali z naszej połowy i w końcówce zespół gospodarzy mógł pokusić się o zdobycie trzech punktów - powiedział po tym spotkaniu szkoleniowiec Nafciarzy, Radosław Sobolewski.

Trener: Radosław Sobolewski prowadzi zespół Wisły Płock od 5 sierpnia 2019 roku. Od tego czasu zasiadał na ławce trenerskiej Nafciarzy 60 razy. Jego bilans to 22 zwycięstwa, 15 remisów i 23 porażki. Dla Radosława Sobolewskiego to pierwsza przygoda w roli pierwszego szkoleniowca. Poprzednio przez dwa lata pracował jako asystent trenera w Wiśle Kraków. Z tym klubem zdobywał też tytuły mistrzowskie jako zawodnik.

Skład: W ostatnim ligowym meczu Wisła zgrała ze Śląskiem Wrocław. Szkoleniowiec Nafciarzy ustawił swój zespół w systemie 4-2-3-1. Między słupkami stanął Krzysztof Kamiński. Przed nim ustawieni byli Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski oraz Angel Garcia. W rolę defensywnych pomocników pełnili Filip Leśniak i Damian Rasak. Wyżej zagrali Mateusz Szwoch, Hubert Adamczyk, Dawid Kocyla. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Wisły był natomiast Patryk Tuszyński. W spotkaniu ze Śląskiem Wrocław z ławki rezerwowych na boisko weszli również Rafał Wolski, Torgil Gjertsen, Mateusz Lewandowski. W najbliższą sobotę do dyspozycji trenera będzie ponownie Alan Uryga, który w poprzednim meczu pauzował za żółte kartki.

Pod ostrzałem: Mateusz Szwoch to jeden z kluczowych zawodników Wisły. W obecnym sezonie zagrał w 22 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował dziewięć asyst. Do zespołu Nafciarzy dołączył w lipcu 2018 roku. Od tego czasu 76 meczach, strzelając dziewięć godzin i zaliczając 14 ostatnich podań przy trafieniach kolegów. Wcześniej grałl w Legii Warszawa oraz Arce Gdynia, gdzie rozpoczął swoją profesjonalną karierę.