Nasz rywal: Wisła Kraków

01

Niebiesko-Czerwoni wracają do gry po przerwie na mecze reprezentacji narodowych. Pierwszym kwietniowym rywalem Piasta Gliwice będzie Wisła Kraków. Wyjazdowe spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszym najbliższym przeciwniku.

Forma: Wisła Kraków nie odniosła jeszcze zwycięstwa ligowego w 2022 roku. Podopieczni Jerzego Brzęczka zajmują 16. miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy, a do 15. lokaty tracą cztery punkty. W ostatnim meczu w rozgrywkach ligowych krakowianie przegrali z Pogonią Szczecin 1-4.

Trener: Jerzy Brzęczek objął zespół Wisły Kraków 14 lutego 2022 roku, zastępując na tym stanowisku Adriana Gule. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski pracował w przeszłości w takich klubach jak: Wisła Płock, GKS Katowice, Lechia Gdańsk czy też Raków Częstochowa. - Mamy jeden cel, ale musimy podchodzić do niego ze spokojem i z wyrachowaniem, co będzie ważnym czynnikiem, aby móc wykrzesać potencjał z drużyny - powiedział szkoleniowiec Białej Gwiazdy podczas przerwy reprezentacyjnej.

Skład: W ostatnim meczu ligowym trener Jerzy Brzęczek ustawił swój zespół w formacji 1-4-4-1-1. Dostępu do bramki strzegł Mikołaj Biegański. Czwórkę obrońców stworzyli: Matej Hanousek, Michał Frydrych, Joseph Colley i Konrad Gruszkowski. W pomocy znaleźli się Momo Cisse, Enis Fazlagic, Marko Poletanovic i Stefan Savic. W rolę ofensywnego pomocnika wcielił się Luis Fernandez, a napastnikiem był Zdenek Ondrasek. Z ławki rezerwowych zespół wspierali Mateusz Młyński i Elvis Manu.

Pod ostrzałem: Matej Hanousek trafił do Wisły Kraków w lipcu 2021 roku na zasadzie wypożyczenia ze Sparty Praga. 28-letni lewy obrońca jest wychowankiem Dukli Praga, a najwięcej występów zaliczył w barwach FK Jablonec (92). W tym sezonie ma na koncie już 25 meczów w PKO Bank Polski Ekstraklasie, w których pięciokrotnie asystował.