Nasz rywal: Pogoń Szczecin

19

Kolejnym przeciwnikiem Niebiesko-Czerwonych będzie Pogoń Szczecin. Podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się z Portowcami już w najbliższą sobotę. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:30.

Forma:

Na inaugurację rundy finałowej Pogoń wygrała przed własną publicznością z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2-0. Obie bramki dla szczecinian zdobył Adam Buksa, który wpisał się na listę strzelców w 51. i 55. minucie rywalizacji. Dzięki wygranej, Portowcy zwiększyli przewagę nad strefą spadkową. Obecnie mają na swoim koncie 34 punkty i znajdują się na 12. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Trener:
Kosta Runjaić rozpoczął pracę w Pogoni na początku listopada 2017 roku. Od tego czasu prowadził Portowców w 16 spotkaniach. Siedem z nich wygrał, cztery zremisował, a pięć zakończyło się porażkami jego zespołu. W karierze trenerskiej był także trenerem w takich klubach jak: TSV 1860 Monachium, 1. FC Kaiserslautern, MSV Duisburg, SV Darmstadt 98, VfR Aalen oraz SV Wehen Wiesbaden.

Skład:
W poprzednim meczu trener Kosta Runjaić postawił na ustawienie 1-4-4-2 z dwoma defensywnymi pomocnikami. Na bramce wystąpił Łukasz Załuska, który w tym sezonie nie opuścił ani jednego spotkania. Przed doświadczonym bramkarzem zagrali Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Lasza Dwali oraz Ricardo Nunes. W środku obrony zazwyczaj występował Jarosław Fojut, ale 30-latek leczy aktualnie kontuzję, więc zabraknie go również w sobotę. Duet defensywnych pomocników tworzyli Tomasz Hołota oraz Jakub Piotrowski, z kolei na skrzydłach zagrali Kamil Drygas i Spas Delew. Na ataku ustawieni byli Adam Frączczak, a także Adam Buksa, który strzelił dwa gole i okazał się bohaterem spotkania z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Pod ostrzałem:
Adam Frączczak: Kapitan oraz najlepszy strzelec Pogoni w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. 30-latek ma na swoim koncie dziewięć bramek, a po raz ostatni do siatki trafił w spotkaniu 29. kolejki ze Śląskiem Wrocław. Jak bardzo ważny jest to zawodnik dla swojego zespołu Piast mógł się przekonać w poprzednim meczu w Szczecinie (2-2), kiedy Frączczak miał udział przy obu golach Portowców. W pierwszej połowie sam pokonał Dobrivoja Rusova, a po przerwie zanotował asystę przy trafieniu Spasa Delewa.