Nasz rywal: Lechia Gdańsk

07
maj
W 35. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zagra przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z Biało-Zielonymi we wtorek. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

Forma:
Lechia znajduje się obecnie na 14. miejscu w ligowej tabeli. Biało-Zieloni mają na swoim koncie 34 punktów, czyli tyle samo ile Piast Gliwice. W ostatnim spotkaniu gdańszczanie przegrali na swoim stadionie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0-1. Biało-Zieloni stracili bramkę w 74. minucie i nie zdołali już odrobić strat.

Trener:
Piotr Stokowiec został pierwszym trenerem Lechii 5 marca 2018 roku. Od tego czasu prowadził gdańszczan w ośmiu spotkaniach (dwa zwycięstwa, jeden remis, pięć porażek). Przed pracą w Biało-Zielonych był szkoleniowcem Zagłębia Lubin, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa oraz Wigier Suwałki.

Skład:
W ostatniej kolejce Lechia ustawiona była w formacji 1-3-3-3. Od pierwszej minuty na bramce stał Dusan Kuciak, który w tym spotkaniu pełnił rolę kapitana zespołu. Czwórkę defensorów tworzyli Paweł Stolarski, Steven Vitoria, Michał Nalepa oraz Adam Chrzanowski. Na środku pomocy wystąpili Daniel Łukasik i Simeon Sławczew. Na tej pozycji alternatywą dla Piotra Stokowca mogą być także Ariel Borysiuk czy Milos Krasić, którzy w spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką usiedli na ławce rezerwowych. Na "dziesiątce" zagrał Patryk Lipski, z kolei ofensywne trio stworzyli Sławomir Peszko, Joao Oliveira oraz Marco Paixao, który był najbardziej wysuniętym zawodnikiem gdańszczan.

Pod ostrzałem:
Paweł Stolarski: W obecnych rozgrywkach zanotował trzy asysty. 22-latek najczęściej występuje na prawej stronie obrony, jednak może grać również jako skrzydłowy. Stolarski trafił do Gdańska w styczniu 2014 roku z Wisły Kraków, jednak po pół roku został wypożyczony do Zagłębia Lubin, gdzie spędził jeden sezon, a następnie wrócił do Lechii. W barwach Biało-Zielonych rozegrał łącznie 79 spotkań, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował siedem asyst.