Nasi na wypożyczeniach: Angielski i Flis z trzema punktami

23

Pięciu zawodników Piasta Gliwice przebywa obecnie na wypożyczeniu. Jak radzili sobie Niebiesko-Czerwoni? Najlepiej zagrali Karol Angielski i Marcin Flis.

Karol Angielski
Napastnik grający w bydgoskim Zawiszy w konfrontacji z GKS-em Bełchatów rozegrał pełne spotkanie, ale nie było mu dane wpisać się na listę strzelców. Mimo to Zawisza wygrał 1-0, utrzymując pięciopunktową stratę do drugiej Arki.

Cezary Demianiuk
Po przeciwnej stronie barykady w stosunku do Angielskiego stanął Cezary Demianiuk. Skrzydłowy z Okrzei - wypożyczony do GKS-u Bełchatów - również rozegrał pełny mecz. Po porażce bełchatowianie zajmują dopiero ósme miejsce.

Marcin Flis
Dobre zawody dla GKS-u Katowice zanotował Marcin Flis. Młodzieżowy reprezentant Polski spisał się znakomicie, stawiając zaporę nie do przejścia dla zawodników Pogoni Siedlce. Katowiczanie wygrali 1-0, a Niebiesko-Czerwony obrońca przebywał na boisku przez całe spotkanie.

Mateusz Długołęcki
W trudnych warunkach przyszło grać Chrobremu Głogów z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze - bez udziału publiczności - zremisowali z przyjezdnymi 1-1, grając od 48. minuty w osłabieniu. Z kolei Mateusz Długołęcki rozpoczął mecz dopiero w drugiej połowie - zaraz po przerwie. Trener zdecydował się wprowadzić go za Kevina Lafrance'a.

Sebastian Musiolik
Bolesna porażka ROW Rybnik w derbowym starciu z Polonią Bytom. Rybniczanie przegrali na własnym obiekcie 0-1. Sebastian Musiolik rozegrał pełne 90 minut, ale nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego Adriana Olszewskiego.