Musiał arbitrem meczu Piast - Lechia

24

PZPN wyznaczył obsadę sędziowską 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Sobotnie spotkanie Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk poprowadzi Tomasz Musiał.

W swojej dotychczasowej karierze, Musiał cztery razy gwizdał w meczach z udziałem niebiesko-czerwonych. Po raz pierwszy miało to miejsce 11 marca 2011 roku. W 19. kolejce rozgrywek I ligi GKS Katowice zremisował bezbramkowo u siebie z Piastem.

W drugim spotkaniu, już na szczeblu ekstraklasowym, "Piastunki" podejmowały u siebie chorzowski Ruch. Podopieczni Marcina Brosza, za sprawą trafienia Mateja Izvolta, objęli prowadzenie w 19. minucie pojedynku, jednak kolejne bramki strzelali już tylko goście i mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla "Niebieskich". Bezpośrednio na rezultat spotkania wpłynęła kontrowersyjna decyzja sędziego z 29. minuty, kiedy Fernando Cuerda otrzymał drugi żółty kartonik i musiał opuścić plac gry. Osłabiona gliwicka jedenastka nie była w stanie utrzymać jednobramkowej przewagi.

Trzeci raz Musiał wychodził na murawę w roli arbitra głównego w meczu wyjazdowym Piasta przeciwko GKS-owi Bełchatów. Gliwiczanie udanie zakończyli rundę jesienną, odnosząc pewne zwycięstwo 3:1. W rundzie rewanżowej, krakowski arbiter prowadził pojedynek z Zagłębiem Lubin, który gracze z Okrzei zremisowali 1:1.