Młody Piast przegrywa w Warszawie

28
kwi

Podopieczni Krzysztofa Szumskiego nie sprostali ekipie Młodej Legii, przegrywając 0:2, po trafieniach Marko Sulera i Pawła Wolskiego. W składzie gliwiczan znalazło się trzech zawodników I zespołu: Jakub Szmatuła, Paweł Lisowski i Bartosz Szeliga.

Mecz rozpoczął się od walki w środku pola. Na rozmiękłym boisku obu ekipom trudno było konstruować składne akcje. Piast wyraźnie nastawił się na szybkie kontrataki, licząc na błąd któregoś z dwóch środkowych obrońców Legii.

W 17. minucie kolejny z serii stałych fragmentów gry dał Legii prowadzenie. Po świetnie dokręconym dośrodkowaniu jednego z bocznych zawodników, piłkę z najbliższej odległości do siatki wbił Paweł Wolski.

Kilka minut później, po szybkiej kontrze, groźnie na bramkę gości strzelał Michał Kucharczyk, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła tylko w boczną siatkę.

W 28. minucie kolejny kontratak zainicjował Janusz Gol. Pomocnik Legii podał prostopadle na skrzydło do Kucharczyka, ale ten po wbiegnięciu w pole karne Piasta ponownie chybił. Swojego szczęścia szukał także Aleksander Jagiełło, lecz futbolówka po jego strzale minęła bramkę Piasta o półtora metra.

Kombinacyjna akcja Gola i Patryka Mikity w 38. minucie meczu prawie przyniosła Legii drugiego gola. Niestety piłka po uderzeniu Mikity przeleciała minimalnie obok bramki Piasta.

W 42. minucie legioniści strzelili upragnionego gola - ponownie po rzucie rożnym z lewego narożnika. Dośrodkowanie Mikity na piąty metr wykorzystał Marko Suler, który najpierw próbował skierować piłkę do bramki głową, by po sekundzie dobić ją prawą nogą tuż pod poprzeczkę.

Przed przerwą swojego gola szukali jeszcze uderzeniami sprzed szesnastki Mizgała i Długołęcki, lecz w obu sytuacjach dobrze interweniował bramkarz Piasta.

Młoda Legia miała w pierwszej połowie spotkania kolosalną przewagę nad drużyną gości, wynik jednak został ustalony po dwóch świetnie wykonanych rzutach rożnych.

Młoda Legia – Młoda Młody Piast 2:0 (2:0)
Bramki: Paweł Wolski 17', Marko Suler 42'

Młoda Legia: 84.Wojciech Skaba – 2. Mateusz Żebrowski (83' 25. Mateusz Zawal), 20. Marko Suler, 11. Łukasz Bogusławski, 4. Paweł Wolski – 18. Michał Kucharczyk (60' 16. Michał Bajdur), 3. Mateusz Długołęcki (46' 7. Maciej Prusinowski), 21. Przemysław Mizgała (60' 27. Marcel Gąsior), 24. Janusz Gol, 13. Aleksander Jagiełło – 17. Patryk Mikita (46' 9. Jakub Arak)

Rezerwowi: 23. Igor Berezowski, 15. Michał Grudniewski, 16. Michał Bajdur, 25. Mateusz Zawal, 27. Marcel Gąsior, 7. Maciej Prusinowski, 9. Jakub Arak

Trener: Dariusz Banasik

Młody Piast: 1. Jakub Szmatuła – 5. Tomasz Parfieńczyk, 4. Kornel Osyra, 3. Michał Stocki (73' 15. Łukasz Warchulski), 2. Krzysztof Biczysko – 11. Bartosz Szeliga, 6. Paweł Lisowski, 7. Michał Sikora, 8. Seweryn Kacprzyk, 9. Mateusz Jędrzejczyk – 10. Krzysztof Poznański (78' 16. Dominik Czekański)

Rezerwowi: 12. Kamil Trzciński, 13. Oliwer Łuszcz, 14. Wojciech Kureczko, 15. Łukasz Warchulski, 16. Dominik Czekański

Trener: Krzysztof Szumski

żółte kartki: Mateusz Zawal - Tomasz Parafieńczyk, Seweryn Kacprzyk

źródło: legia.com