Międzynarodowy Turniej Juniorów 97

24
cze

W Gliwicach w dniach 23 i 24 na boiskach przy ul. Sokoła odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorów Młodszych rocznika 1997. W turnieju wystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie „A” wystąpili – Górnik Zabrze SSA, WKS Śląsk Wrocław, MKP Odra Wodzisław i Piast II Gliwice S.A. (rocz.98).  W grupie „B” zmierzyły się drużyny KS Cracovii Kraków, Gwarka Zabrze, Spartaka Trnava i Piasta I Gliwice S.A..

W grupach grano systemem każdy z każdym. O zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów. Następnie zwycięzca grupy „A” grał z zespołem z drugiego miejsca w grupie „B”, a zwycięzca grupy „B” z zespołem z drugiego miejsca w grupie „A”. Wygrani zmierzyli się w pojedynku o pierwsze miejsce, a przegrani o trzecie. Podobny system był dla drużyn walczących o miejsca od 5 do 8. Zwyciężyła najrówniej grająca w całym turnieju drużyna Górnika Zabrze, która pokonała w finale po zaciętym pojedynku zespół Cracovii Kraków. Trzecie miejsce w turnieju zostało zdobyte przez Gwarka Zabrze, który w małym finale pewnie pokonał następców aktualnych mistrzów Polski, Śląsk Wrocław. Gospodarzom Piastowi Gliwice, po wyczerpującym sezonie i zdobyciu tytułu Mistrza Śląska nie udało się tym razem zająć czołowej lokaty i musieli się zadowolić piątym miejscem.  Pojedynki były bardzo zacięte i chęci do walki nie brakowało żadnej z drużyn, dostarczając wielu emocji licznie przybyłym i bardzo żywiołowo dopingującym rodzicom i opiekunom.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Michała Trąbkę (Górnik Zabrze). Najlepszym strzelcem został Eryk Ceglarz (Cracovia Kraków) – 5 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Bartosza Poloczka (Gwarek Zabrze). Głównym organizatorem tej imprezy były UM Gliwice, a z ramienia klubu Piast Gliwice, koordynator grup młodzieżowych Adam Sarkowicz. Zawody sędziowali panowieHenryk Bąk, Piotr Koloczek, Tomasz Olesz, Henryk Ratajczak, Michał Sztykiel i Daniel Wiejowski. Opiekę medyczną pełniła pani Ewa Sztepan. Dla najlepszych zawodników organizatorzy i sponsorzy przygotowali puchary, medale i wiele nagród rzeczowych m.in. komplety piłkarskie, piłki, a dla wszystkich uczestników zaoferowano ciepły posiłek i napoje. (ao)

Wkrótce relacja foto i video oraz pełne wyniki turnieju.