Michał Żyro w jedenastce 5. kolejki PKO Ekstraklasy

29

Michał Żyro znalazł się wśród najlepszych zawodników 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Strzelony gol oraz asysta przy bramce Dominika Steczyka nie mogły zostać niezauważone. Dla napastnika Niebiesko-Czerwonych to pierwsze tego typu wyróżnienie w bieżącym sezonie.

W pierwotnym terminie 5. kolejki (25-28 września) odbyło się tylko sześć meczów. Starcia z udziałem Legii Warszawa i Lecha Poznań, zostały przełożone z powodu występów tych drużyn w decydującej fazie eliminacji Ligi Europy. W poniedziałkowym spotkaniu Piast Gliwice uległ na wyjeździe Stali Mielec 2-3. Emocjonująca rywalizacja z błyskawiczną wymianą bramkowych ciosów zakończyła się wynikiem, który dostarczył cennych punktów beniaminkowi ligi. Zawodnicy z Mielca wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie po skutecznym strzale Macieja Domańskiego z rzutu karnego. Było to jedyne trafienie przed przerwą. Początek drugiej części gry to solidna huśtawka nastrojów i wysyp goli. Dwukrotnie cios zadali piłkarze Piasta i w obu tych sytuacjach brał udział Michał Żyro. Najpierw w 49. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Rafała Strączka. Pięć minut później strzelec bramki podawał do Dominika Steczyka, a młody piłkarz Piasta dał gliwiczanom prowadzenie. Jak się później okazało, nie wystarczyło to nawet, by zarobić punkt.

Poza bramką i asystą Michał Żyro wyróżnił się dużą aktywnością i determinacją, by Niebiesko-Czerwoni odnieśli premierowe zwycięstwo w sezonie. Napastnik Piasta oddał aż osiem strzałów. Większość z nich była zblokowywana. Poza tym sprowadzony przed tym sezonem piłkarz podawał w tym spotkaniu z dokładnością 88%, w tym zanotował dwa podania kluczowe. Do tego dołożył dziewięć wygranych pojedynków i jeden przechwyt piłki.

Dla Michała Żyro to pierwszy meldunek w jedenastce kolejki. Napastnikowi Niebiesko-Czerwonych gratulujemy i życzymy kolejnych wyróżnień w następnych meczach.