Mecz z Ferencvaros TC już w niedzielę!

14
sty

W niedzielę o godzinie 15:00 Piast Gliwice rozegra swój drugi mecz kontrolny w trakcie zgrupowania w hiszpańskim L'Albir. Przeciwnikiem Niebiesko-Czerwonych będzie mistrz Węgier, Ferencvaros TC. Przebieg boiskowych wydarzeń będziecie mogli śledzić dzięki relacji na Twitterze, a także dostępna będzie transmisja live w serwisie YouTube.

Po bezbramkowym remisie z FC Lugano, czwartą drużyną szwajcarskiej Super League, Piasta czeka kolejny sprawdzian. Już jutro o godzinie 15:00 podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się z węgierskim Ferencvaros.

Drużyna z jaką przyjdzie konkurować Niebiesko-Czerwonym, to rywal z wysokiej półki. Ferencvaros to bowiem 33-krotny mistrz Węgier, 24-krotny zdobywca krajowego pucharu i obecnie lider ligowej tabeli ze znaczną przewagą punktową nad drugim Kecskeméti (8 punktów i dwa mecze zaległe). Mistrz Węgier doskonale radzi sobie także w Lidze Europy. Zespół prowadzony przez Stanislava Czerczesowa wygrał grupę H, mając za rywali AS Monaco, Trabzonspor i Crvena Zvezdę Belgrad. W trwającej przerwie w rozgrywkach lider ligi węgierskiej rozegrał jeden mecz kontrolny, w którym pokonał niemiecki Augsburg 2-0. Oba gole w tym spotkaniu strzelił Xavier Mercier.

Niedzielny mecz towarzyski będzie też spotkaniem dwóch byłych trenerów Legii Warszawa, którzy sięgnęli w swoich kadencjach po tytuły mistrzów Polski, czyli Aleksandara Vukovicia i Stanislava Czerczesowa

Dla Niebiesko-Czerwonych niedzielny sparing będzie czwartym testem formy w przerwie zimowej. Podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali dotychczas Karkonosze Jelenia Góra 8-0 oraz przed wylotem do Hiszpanii wygrali ze Śląskiem Wrocław 1-0. Będąc już na zgrupowaniu w L'Albir zremisowali 0-0 z FC Lugano.

Mecz Piasta z Ferencvaros rozpocznie się o godzinie 15:00. Relację z tego spotkania będziemy prowadzić na Twitterze. Planowana jest także transmisja LIVE na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.