Lechia - Piast 1-3. Drugi sparing na plus

02
lip

W drugim meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Piast Gliwice wygrał z Lechią Gdańsk 3-1 (2-1). Dla Niebiesko-Czerwonych to drugi z trzech sparingów zaplanowanych podczas zgrupowania.

1': Alexandros Katranis zagrał prostopadłą piłkę do Kamila Wilczka, który oddał precyzyjny strzał i pokonał bramkarza Lechii, wyprowadzając Piasta na prowadzenie - 0-1!
7': Michał Chrapek próbował uderzać z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.
11': Michael Ameyaw dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze ustawiony był Grzegorz Tomasiewicz. Pomocnik Piasta uderzył głową w kierunku bramki, ale piłka minimalnie minęła słupek.
19': Bardzo dobra interwencja Karola Szymańskiego po strzale Łukasza Zjawińskiego.
28': Michael Ameyaw dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Kamil Wilczek, który przedłużył podanie. Piłka trafiła do Jorge Felixa, który uderzył bez przyjęcia i podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 0-2!
30': Dobra sytuacja Piasta. Jorge Felix dopadł do piłki w polu karnym i oddał strzał, ale bramkarz Lechii zdołał obronić jego uderzenie, wybijając futbolówkę na rzut rożny.
45': Dawid Brylowski wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wbił piłkę do siatki - 1-2.

50': Mocne uderzenie Grzegorza Tomasiewicza zza pola karnego, ale bramkarz Lechii zdołał obronić jego strzał.
81': Pewne wykonanie rzutu karnego przez Patryka Dziczka i Piast podwyższył prowadzenie - 1-3!
84': Piotr Liszewski zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Lechii.

Z perspektywy kibica
- Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Lechią Gdańsk został rozegrany na bocznym boisku Stadionu GOS w Gdańsku.
- Dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia to drugi sparing w letnim okresie przygotowawczym.
- W składzie Piasta zagrało dwóch testowanych zawodników: Filip Karbowy i Dimitris Kalamvokis.
- Na prośbę sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk nie przeprowadziliśmy transmisji z tego meczu.

___________________________
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1-3 (1-2)
0-1 - Wilczek, 1. min.
0-2 - Felix, 28. min.
1-2 - Brylowski, 45. min.
1-3 - Dziczek, 81. min. (k.).

Lechia (skład wyjściowy): Mikułko - Brzęk, Biegański, Bartkowski, Piła, Sezonienko, Diabate, Zjawiński, Neugebauer, Kałahur, Brylowski.

Piast: Szymański - Pyrka (75. Liszewski), Mosór (61. Huk), Czerwiński (46. Munoz), Katranis (61. Holubek) - Tomasiewicz (75. Felix), Dziczek - Ameyaw (75. Kądzior), Chrapek (61. Karbowy), Felix (46. Krykun) - Wilczek (75. Kalamvokis).