Lech - Piast 4-0. Gliwiczanie pokonani w Poznaniu

01

Piłkarze Piasta Gliwice ponieśli porażkę 0:4 w Poznaniu przeciwko Lechowi Poznań. Podopieczni Marcina Brosza spadli tym samym na dwunaste miejsce w tabeli.

W dwudziestej siódmej minucie Łukasz Teodorczyk posłał piłkę do siatki i... sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika, przez co na tablicy wyników wciąż było 0-0.

Pierwsze trafienie dla gospodarzy padło w trzydziestej szóstej minucie. Kasper Hamalainen wyprowadził szybki atak lechitów, podał do Lovrencsics, ten odegrał do Szymona Pawłowskiego i pomocnik Lecha bez problemu z jedenastego metra pokonał Jakuba Szumskiego.

Następnie - już do końca pierwszej połowy - Lech prowadził grę, ale mimo to nie był w stanie drugi raz pokonać dobrze dysponowanego dziś Szumskiego.

Drugi gol gospodarze zdobyli na kwadrans przed końcem spotkania. Kownacki dośrodkował piłkę w pole karne z prawej strony, a akcję świetnie zamknął Łukasz Teodorczyk.

Końcówka meczu należała już w pełni do gospodarzy. Trzecie trafienie na cztery minuty przed końcem spotkania było autorstwa - ponownie - Szymona Pawłowskiego. Przebojowy zawodnik huknął futbolówkę w kierunku bramki nie do obrony.

W doliczonym czasie lechici dobili gliwiczan, strzelając na 4-0. Tym razem Szumskiego pokonał Karol Linetty, a drugą asystą popisał się Kownacki.

Piast w drugiej połowie stworzył dwie bardzo dobre okazje. Pierwszą zmarnował Badia, a drugą Rabiola.

Lech Poznań - Piast Gliwice 4:0 (1:0)
1:0 - Pawłowski, 35 min.
2:0 - Teodorczyk, 75 min.
3:0 - Pawłowski, 86 min.
4:0 - Linetty, 90 min.

Lech Poznań: 33. Gostomski – 32. Możdżeń, 5. Arboleda, 35. Kamiński, 3. Douglas – 7. Linetty, 6. Trałka, 8. Pawłowski (90. Bednarek), 19. Hämäläinen (67. Kownacki), 11. Lovrencsics (22. Claasen, 62 min.) – 10. Teodorczyk.

Piast Gliwice: 29. Szumski – 26. Szeliga, 91. Hebert, 28. Osyra, 14. Klepczyński – 8. Nikiema, 9. Murawski (18. Ižvolt, 70 min.), 21. Badía (11. Rabiola, 87 min.), 20. Hanzel, 17. Podgórski – 22. Jurado (24. Kędziora, 82 min.).

Żółta kartka: Classen.