Lech pewnie wygrywa w Gliwicach

15

Podopieczni Marcina Brosza nie byli w stanie w poniedziałkowy wieczór zatrzymać rozpędzonej poznańskiej ekipy, która odnosząc zwycięstwo przy Okrzei wciąż dotrzymuje kroku w mistrzowskim wyścigu warszawskiej Legii. Bramkowy koncert Lechici rozpoczęli w 31. minucie za sprawą pięknego uderzenia Lovrencsica. Kolejne dwa gole padły w drugiej połowie. W 47. minucie Trelę pokonał Tonev, a decydujące trafienie padło sześć minut później, a jego autorem był Rafał Murawski. Gliwiczanie próbowali odgryzać się gościom, ale poznańska defensywa pracowała bez zarzutu i ataki niebiesko-czerwonych nie stwarzały większego zagrożenia pod bramką Burica.

Piast Gliwice – Lech Poznań 0:3 (0:1)

0:1 – 31’ Gergo Lovrencsics
0:2 – 47’ Aleksandar Tonev
0:3 – 51’ Rafał Murawski

Żółte kartki: Tonev, Teodorczyk

Piast Gliwice: 12. Dariusz Trela – 25. Damian Zbozień, 14. Adrian Klepczyński, 5. Jan Polak,23.  Paweł Oleksy – 27. Artis Lazdins, 6. Mariusz Zganiacz (46’ 22. Ruben) – 17. Tomasz Podgórski,8.  Rudolf Urban (66’ 9. Radosław Murawski),16.  Pavol Cicman – 13. Tomas Docekal.

Rezerwa: 29. Jakub Szumski, 2. El Mehdi Sidqy, 7. Tomasz Bzdęga, 9. Radosław Murawski, 22. Ruben Jurado, 18. Matej Izvolt,30.  Marcin Robak.

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić – 21. Kebba Ceesay,20.  Hubert Wołąkiewicz, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henriquez – 6. Łukasz Trałka, 16. Rafał Murawski – 11. Gergo Lovrencsics (63’ 32. Mateusz Możdżeń), 19.  Kasper Hamalainen, 24. Aleksandar Tonew (85. 14. Ubiparip) – 18. Bartosz Ślusarski (77’ 10. Łukasz Teodorczyk).

Rezerwa: 27. Krzysztof Kotorowski,3.  Ivan Djurdjević, 4. Tomasz Kędziora,32.  Mateusz Możdżeń, 9. Piotr Reiss, 10. Łukasz Teodorczyk,14.  Vojo Ubiparip.

PRZEBIEG RELACJI:

'90   Koniec meczu
'90   Sędzia dolicza dwie minuty.
'89   Pierwszy celny strzał Piasta...
'88   Znowu faulowany Murawski, tym razem kartki nie ma, ale jest dogodna okazja na strzał dla Podgórskiego.
'85 Toneva zmienia Ubiparip.
'83   Obiecująco zapowiadał się kontratak Piasta, ale chwila zawahania się Cicmana zwolniła całą akcję.
'81 Teodorczyk ukarany kartką.
'79   Piast zaskoczył Lecha, gdyby nie złe uderzenie Zbozienia... a po chwili słupek Lazdinsa... pech gliwiczan!
'78 Tonev fauluje Murawskiego.
'74 Teodorczyk zmienia Ślusarskiego.
'72   Z łatwością do główki dochodzi Hamalainen i pudłuje z najbliższej odległości.
'71   Wynik korzystny dla Lecha, a mimo to trener Rumak żywiołowo nakręca swoich podopiecznych.
'70   Robak urwał się obrońcy Lecha, po kilku metrach dopada go drugi i z łatwościa odbiera piłkę.
'66 Murawski zmienia Urbana.
'65 Robak za Docekala.
    Robak i Murawski za chwilę wejdą na boisko.
    Oficjalnie: 8192 widzów.
'63 Możdzeń zmienia Livrencsicsa.
'62   Ślusarski sam na sam z Trelą, górą golkiper!
    Możdzeń szykowany do zmiany.
'60   Hamalainen zakręcił trzema defensorami Piasta w ich własnym polu karnym, uderzył... wydawało się że piłka zdejmie pajęczynę, ale minimalnie chybił.
'58   Błąd Zbozienia, piłka przeleciała nad nim z czego skorzystał Tonev i odegrał w środek pola karnego. Dobrze, że szczęście jeszcze trochę niebiesko-czerwonym dopisuje.
'55   Trela ratuje gliwiczan! Ślusarski strzela z boku boiska i końcami palców golkiper wybija na rzut rożny.
'51 Kolejna bramka, dwie minuty, które wstrząsnęły Gliwicami... katem okazał się Murawski. Precyzyjny strzał po ziemi nie dał szans Treli.
'47 Błąd Treli i mamy 2:0, choć piłka po uderzeniu Toneva nabrała dziwnej rotacji, co mogło być mylące. Wcześniej po rzucie wolnym strzał Lazdinsa został zablokowany, co pozwoliło gościom kontrować.
'46   Faulowany Cicman, sędzia puszcza akcję, ale ta zostaje przerwana, więc jest rzut wolny.
'46 Zaczynamy drugą połowę.
'46 Zganiacza zmienia Ruben.
    Ruben pojawi się na boisku od początku drugiej połowy.
'45 Koniec pierwszej połowy.
'45   Sędzia dolicza minutę.
'42   Pod naciskiem źle podaje Wołąkiewicz.
'38   Bez szans w starciu z Ceesayem jest Podgórski. Kapitan Piasta mocno zdenerwowany.
'35   Mocno podrażniony Piast przejął inicjatywę. Strzał Oleksego zablokowany.
'33   Szybka mogłabyć odpowiedź Piasta, gdyby nie refleks Buricia byłby remis.
'31 Naprawdę Lovrenciscs jest nieprzewidywalny i to potwierdziło się w 31. minucie. Pomocnik gości miał na plecach aż trzech zawodników Piasta, jednak zdążył przełozyć sobie piłkę i trafić w okienko bramki Treli.
'26   Klepczyński fauluje w pobliżu pola karnego i dogodną okazję mają goście. Zakotłowało się w polu karnym.
'23   Ładnie piętką wyłożył piłkę do strzału Zganiaczowi, czeski napastnik Piasta, w porę zorientowali się jednak obrońcy Lecha.
'20   Niebiesko-czerwoni czekaja zdecydowanie na kontrataki, ale mankamentem jest ostatnie podanie.
'18   Zbozień nie zdążył wrócić po akcji gliwiczan i od razu odkryła się cała prawa strona, skorzystał z tego Hamalainen i wyłożył futbolówkę idealnie do Toneva, który kropnął w... poprzeczkę.
'15   Taktyczny faul Lazdinsa. Gil oszczędza pomocnika Piasta.
'14   Efektowna oprawa kibiców Piasta.
'14   Lech mądrze rozgrywa piłkę w środku pola, Piast ogranicza się do fauli, bo ciężko odebrać piłkę rywalowi.
'10 Poważnie ucierpiał Zganiacz, Andrzej Grajek tamuje krwotok z nosa.
'8   Nakręcony do gry dziś jest Lovrencsics. Sędzia przerwał akcję Lecha z powodu kontuzji Zganiacza, o co miał spore pretensje zawodnik gości.
'5   Szybkie rozpoczęcie akcji przez Urbana, gdzie do piłki na lewym skrzydle doszedł Oleksy i ofiarnie wbił ją w pole karne. Blisko pokonania Buricia był Podgórski.
'4   Kąśliwie ze skrzydła uderza Tonev, obok prawego słupka.
'3   Podgórski fauluje na połowie "Kolejorza". Od ataku pozycyjnego zaczynają zawodnicy Rumaka.
'2   Doskonała piłka z środka pola od Murawskiego przecięła linię obrony, źle dograł ze skrzydła Lovrencsics i na tym zakończyła się akcja Lecha.
'1   Gliwiczanie naciskają Buricia, ten popełnia błąd, gospodarze w ataku.