Lazdins: Zrobić wszystko aby wygrać kolejny mecz

05

To był mecz derbowy i przegrana bardzo boli. Myślę, że nie powinniśmy byli przegrać tego spotkania. Mieliśmy w kieszenie przynajmniej jeden punkt, ale w 81. minucie straciliśmy drugiego gola. To boli – przyznał po meczu Artis Lazdins

W drugiej połowie Piast zaczął grać lepiej?
Chyba tak. Z boku łatwiej to ocenić niż z boiska. Na murawie po prostu grasz i wychodzi tak, jak wychodzi. W drugiej połowie odwróciliśmy obraz gry. Mieliśmy więcej sytuacji. Myślę, że byliśmy lepszą drużyną na boisku. Strzeliliśmy gola i powinniśmy zdobyć kolejną bramkę. Powinniśmy byli wygrać ten mecz, ale nie wszystko poszło tak jak tego oczekiwaliśmy. Prawie udało się nam strzelić gola na 2:1 – piłka trafiła w słupek po strzale Kamila Wilczka. Gdyby to wpadło wygralibyśmy ten mecz. Tak się jednak nie stało – Mówię to z trudem, ale taki jest futbol i tak się czasami dzieje – nic już z tym nie zrobimy. Teraz musimy przeanalizować to spotkanie, zapomnieć o porażce i zrobić wszystko, aby wygrać kolejny mecz – powiedział pomocnik Piasta.

Oczywiście w każdym meczu popełniane są błędy – w ten sposób padają gole. Myślę jednak, że zagraliśmy całkiem nieźle. Szczególnie w drugiej połowie. Rywale nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia gola – nie pamiętam nawet jednej stuprocentowej sytuacji. Nawet druga bramka nie padła po „prawdziwej' sytuacji – gol był po prostu wynikiem naszych pomyłek. Myślę, że nie było tak źle... ale oczywiście... musimy obejrzeć video i poddać to spotkanie analizie – zakończył Łotysz.