Lavicka: W końcówce pokazaliśmy charakter

28
lip

- W końcówce pokazaliśmy charakter, zdobywając dwie bramki. To wielka rzecz, że do ostatniej sekundy zawodnicy walczyli o zwycięstwo - powiedział trener Vitezslav Lavicka na pomeczowej konferencji prasowej.

W niedzielnym spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk wygrał z Piastem 2-1. Podopieczni czeskiego szkoleniowca odwrócili losy rywalizacji i w końcówce zdobyli dwie bramki. - Emocje po meczu jeszcze nie opadły. Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów. W pierwszej połowie graliśmy tak jak chcieliśmy, ale jeszcze brakowało nam trochę większej mocy. Momentami cierpieliśmy na boisku. Cierpieli zawodnicy, sztab i kibice, ale znacznie poprawiliśmy się po przerwie. Dobre były występy naszych nowych zawodników. W końcówce pokazaliśmy charakter, zdobywając dwie bramki. To wielka rzecz, że do ostatniej sekundy zawodnicy walczyli o zwycięstwo - przyznał opiekun wrocławskiego zespołu.

- Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że Piast to bardzo doświadczony zespół z dobrymi piłkarzami. Trudno się z nimi grało, ale daliśmy radę - dodał.

W tym spotkaniu więcej z gry mieli zawodnicy Piasta Gliwice. Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie też więcej sytuacji, ale dobrze w bramce Śląska spisywał się Matus Putnocky, który obronił kilka groźnych strzałów. - Graliśmy z mistrzem Polski, wiedzieliśmy, że będziemy sporo biegać bez piłki. Byliśmy na to przygotowani, bo rywal ma dużą siłę w ofensywie. W trakcie meczu cierpieliśmy, ale chłopcy pokazali charakter. Były sytuacje krytyczne, Matus Putnocky dobrze bronił i utrzymywał nas przy życiu, a w końcówce udało się odwrócić losy meczu - zakończył Vitezslav Lavicka.