Korona - Piast 1-2. Czwarta wygrana z rzędu!

05
cze

Drugi mecz po restarcie rozgrywek i drugie zwycięstwo Piasta Gliwice. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 2-1. Gliwiczanie, mimo że pierwsi stracili bramkę, zdołali odwrócić losy rywalizacji i to podopieczni Waldemara Fornalika mogli się cieszyć ze zdobycia pełnej puli.

- W początkowych minutach spotkania to zespół Piasta Gliwice osiągnął przewagę w Kielcach. Niebiesko-Czerwoni dwukrotnie zakończyli swoje akcje strzałami, lecz bez efektu bramkowego. Niestety dla mistrzów Polski, to Koroniarze okazali się być bardzo konkretni w swoich działaniach i w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Frantiska Placha bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Petteri Forsell. Gliwiczanie kilkukrotnie starali się odpowiedzieć na gola Korony. To zadanie mogło być ułatwione od 28. minuty rywalizacji za sprawą czerwonej kartki dla Jakuba Żubrowskiego. Pomocnik Złocisto-Krwistych dwukrotnie za faule zobaczył żółte kartoniki i musiał opuścić boisko.
- W drugiej części meczu mistrzowie Polski długo nie opuszczali połowy gospodarzy. Podopieczni Macieja Bartoszka wyraźnie wycofali się i zagęścili swoje przedpole bramkowe, chcąc bronić korzystnego wyniku. Niebiesko-Czerwoni dopięli swego w 65. minucie meczu, kiedy to do siatki rywali trafił Sebastian Milewski. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka wpadła do bramki. Mistrzów Polski remis absolutnie nie satysfakcjonował i ruszyli po drugą bramkę. To się udało w 76. minucie, a na prowadzenie gliwiczan wyprowadził niezawodny Jorge Felix. Hiszpan odnalazł piłkę przypadkowo zgraną przez Tiago Alvesa i wpakował ją do siatki. Chwilę później wynik mógł rozstrzygnąć Patryk Tuszyński, ale Marek Kozioł zdążył wybić futbolówkę z linii bramkowej.

10': Mocnym uderzeniem głową popisał się Piotr Parzyszek, lecz strzał napastnika Niebiesko-Czerwonych minął światło bramki.
11': Ponownie w natarciu byli mistrzowie Polski, którzy oddali celny strzał na bramkę strzeżoną przez Marka Kozioła.
14': Mocne uderzenie Petteriego Forsella przełamało ręce Frantiska Placha i piłka znalazła się w siatce - 1-0.
16': Gliwiczanie ruszyli do odrabiania strat. Jorge Felix starał się wykorystać dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
28': Drugą żółtą kartką w tym meczu został ukarany Jakub Żubrowski i od tego momentu kielczanie grali w osłabieniu!
52': Z dystansu Tom Hateley spróbował zaskoczyć golkipera Korony. Mocne uderzenie sprawiło spore kłopoty bramkarzowi gospodarzy.
61': Było blisko szczęścia dla Piasta. W polu karnym Korony Piotr Parzyszek zgrał piłkę głową, ale nieczysto uderzył Sebastian Milewski. Futbolówka trafiła od zewnątrz w boczną siatkę bramki Kozioła.
65': Wyrównanie stało się faktem! Sebastian Milewski dopadł do piłki w polu karnym Korony i strzałem z półobrotu pokonał Marka Kozioła - 1-1!
76': Piast poszedł za ciosem. Na listę strzelców wpisał się Jorge Felix, który strzałem bez przyjęcia umieścił piłkę przy bliższym słupku nie dając szans na obronę - 1-2!
85': Fero Plach popisał się skuteczną obroną. Golkiper wybijał nogami strzał Mateja Pućki.
91+2': Piłka wpadła do siatki po strzale Milewskiego, ale sędzia po weryfikacji wypatrzył pozycję spaloną strzelca.

- Spotkanie zostało rozegrane na Suzuki Arenie w Kielcach. Mecz z powodu zagrożenia epidemicznego odbył się przy pustych trybunach.
- Trener Waldemar Fornalik wystawił tę samą jedenastkę, co w wygranym meczu z Wisłą Kraków.
- Do kadry meczowej po pauzie za żółte kartki wrócił Patryk Sokołowski.
- Podczas rozgrzewki piłkarze Piasta ponownie byli ubrani w koszulki ze specjalnym przekazem dla kibiców - "Gramy dla Was".
- W drużynie Korony na ławce rezerwowych rozpoczął mecz Michal Papadopulos, były napastnik Piasta Gliwice, który w poprzednim sezonie sięgnął po mistrzostwo Polski.