Kolejny występ Pyrki w reprezentacji Polski

15
cze

Arkadiusz Pyrka zaliczył kolejny występ w reprezentacji Polski do lat 21. Młodzieżowiec Piasta pojawił się na boisku w przerwie, a w ostatnich minutach meczu wywalczył rzut karny, który dał Biało-Czerwonym wyrównanie.

W czwartkowe popołudnie odbyło się towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski do lat 21 z Finlandią. Na zgrupowaniu młodzieżówki przebywa obrońca Piasta, Arkadiusz Pyrka, który rozpoczynał starcie z Finami na ławce rezerwowych. Polacy niezbyt dobrze weszli w ten i już w 15 minucie musieli wyciągać piłkę z siatki po strzale Leo Walta. Do końca pierwszej połowy rezultat się nie zmienił.

W przerwie meczu trener kadry U-21, Michał Probierz dokonał zmian. Na boisku pojawił się 20-letni reprezentant Piasta, Arkadiusz Pyrka. W drugiej części spotkania Biało-Czerwoni przeważali i starali się doprowadzić do wyrównania, jednak tej sztuki udało im się dokonać dopiero w końcowych fragmentach meczu. W doliczonym czasie gry piłkę w polu karnym przejął Arkadiusz Pyrka, który po przebojowej akcji został sfaulowany przez jednego z rywali. Tym samym obrońca Piasta wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Szymon Włodarczyk. W ostatecznym rozrachunku młodzieżowa kadra zremisowała z Finlandią 1-1.

Arkadiusz Pyrka zaliczył swój trzeci występ w reprezentacji Polski do lat 21. Przed podopiecznymi Michała Probierza jeszcze jedno towarzyskie spotkanie, które odbędzie się 19 czerwca w Podgoricy z Czarnogórą.