Kolejny występ Holubka w reprezentacji

28

Jakub Holubek zanotował kolejny występ w reprezentacji Słowacji. Obrońca Piasta Gliwice zagrał w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata, w którym podopieczni Stefana Tarkovicia zmierzyli się z Maltą.

Jakub Holubek rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych, ale już w 39. minucie pojawił się na boisku, zmieniając kontuzjowanego Davida Hancko. Na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 0-2 dla gości, którzy dość niespodziewanie szybko strzelili dwa gole. Luke Gambin i Alexander Satariano pokonali Dusana Kuciaka i sprawili, że Słowacy musieli odrabiać straty.

Po zmianach Reprezentacja Słowacji ruszyła w pogoń i kilka minut po zmianie stron już był remis. Najpierw do siatki trafił David Strelec, a chwilę później do wyrównania doprowadził Milan Skriniar. Podopieczni Stefana Tarkovicia szukali jeszcze trzeciego gola, ale mimo przewagi, nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a dla Jakuba Holubka był to szósty występ w narodowych barwach.

Po dwóch rozegranych kolejkach Słowacy mają na swoim koncie dwa punkty. W następnym spotkaniu zmierzą się z Rosją, która po dwóch zwycięstwach prowadzi w tabeli grupy H.