Kolejne występy Arkadiusz Pyrki w kadrze

20
cze

Arkadiusz Pyrka zaliczył dwa występy podczas czerwcowego zgrupowania reprezentacji Polski do lat 21 w meczach z Finlandia i Czarnogórą. W obu spotkaniach obrońca Piasta był bardzo aktywny na boisku i przyczynił się do zdobytych bramek przez Biało-Czerwonych.

To był bardzo pracowity okres dla obrońcy Piasta Gliwice. Jego przerwa między ostatnim meczem w sezonie a pierwszym treningiem podczas zgrupowania reprezentacji Polski wynosiła tylko siedem dni. Arkadiusz Pyrka od 5 do 10 czerwca pracował na treningach pod okiem sztabu szkoleniowego Fernando Santosa. Po tych kilku dniach pracy wyruszył na zgrupowanie kadry do lat 21.

Podopieczni Michała Probierza pierwsze spotkanie towarzyskie rozegrali w czwartek, 15 czerwca z Finlandią. Arkadiusz Pyrka rozpoczął ten mecz z wysokości ławki rezerwowych. Biało-Czerwoni niezbyt dobrze weszli w to spotkanie i już w 15. minucie musieli wyciągać piłkę z siatki po strzale Leo Walta. W drugiej połowie na murawie pojawił się obrońca Piasta. W doliczonym czasie gry 20-latek popisał się solową akcją, po której został sfaulowany i arbiter odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Szymon Włodarczyk i ustalił wynik na 1-1.

W drugim meczu podczas czerwcowego zgrupowania młodzieżowa kadra zmierzyła się na wyjeździe z Czarnogóra. Tym razem trener Michała Probierz zdecydował się wystawić Arkadiusz Pyrkę w pierwszym składzie. Polacy ponownie zaspali w obronie na początku meczu i bramkę na 1-0 dla Czarnogóry zdobył Nikola Janjić już w 6. minucie. Biało-Czerwoni starali się szybko odpowiedzieć na strzelonego gola. W 14. minucie piłkę w pole karne dośrodkował Pyrka, która po rykoszecie minęła obrońców Czarnogóra i trafiła pod nogi Szymona Włodarczyka. 20-letni napastnik najpierw trafił w słupek, ale dobitka była już skuteczna. W ostatnich minutach pierwszej połowy Pyrka miał szansę na zdobycie bramki w narodowych barwach, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W 60. minucie 20-letni reprezentant Piasta został zmieniony przez Bartłomieja Kłudkę. W końcowych fragmentach spotkania bramkę na wagę zwycięstwa zdobył ponownie Szymon Włodarczyk, który tym samym skompletował dublet w tym meczu.

Podczas czerwcowego zgrupowania Arkadiusz Pyrka zaliczył swój trzeci i czwarty występ w reprezentacji Polski do lat 21. Pomimo tego, że nie zdobył bramki ani asysty to był bardzo aktywny na boisku i swoją postawą przyczynił się do zdobytych bramek.