Kolejne trafienie Sappinena w kadrze!

27

Przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana meczami reprezentacji narodowych powoli dobiega końca. Kolejny udany występ w kadrze Estonii zaliczył napastnik Piasta Gliwice, Rauno Sappinen. Jego reprezentacja pokonała San Marino 4-0, a Estończyk ponownie zdobył bramkę.

Rauno Sappinen zalicza bardzo udaną przerwę kadrową. W pierwszym zaplanowanym spotkaniu podczas wrześniowego zgrupowania jego reprezentacja zmierzyła się z Maltą. Napastnik Piasta znalazł się w wyjściowym składzie, a swój występ okrasił trafieniem z rzutu karnego. Przebywał na boisku do 68. minuty, a mecz zakończył się wygraną Estończyków 2-1.

Trzy dni później reprezentacja Estonii udała się do Serravalle na starcie z San Marino. 26-latek ponownie mógł cieszyć się zaufaniem trenera Thomasa Haberliego i znalazł się w pierwszej jedenastce. Goście objęli prowadzenie w 38. minucie i schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron ponownie przy głosie częściej byli Estończycy, którzy w 56. minucie podwyższyli wynik na 2-0. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się ofensywny piłkarz Piasta Gliwice, Rauno Sappinen. Po dobrym otwierającym podaniu napastnik znalazł sobie miejsce w polu karnym i technicznym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali. Przebywał na boisku do 84. minuty, a jego reprezentacja zakończył zgrupowanie zwycięstwem 4-0.

W niedzielę swój mecz rozgrywała reprezentacja Słowacji, w kadrze której na wrześniowe mecze Ligi Narodów w dywizji C znalazł się Frantisek Plach, golkiper gliwickiego Piasta. Bramkarz przeżywał ten mecz na ławce rezerwowych, a jego kadra zremisowała 1-1 z Białorusią.