Karkonosze - Piast 0-8. Pewna wygrana w sparingu

18
gru

W niedzielnym meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Wałbrzychu Piast Gliwice wygrał z Karkonoszami Jelenia Góra 8-0 (3-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michał Chrapek, Kamil Wilczek, Damian Kądzior, Rauno Sappinen, Jorge Felix, Jakub Niedbała i Alberto Toril, który dwukrotnie trafił do siatki.

3': Pierwszy groźny strzał Niebiesko-Czerwonych. Kamil Wilczek wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i trafił w poprzeczkę.
10': Kamil Wilczek doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i próbował pokonać bramkarza płaskim strzałem, ale trafił w słupek!
14': Damian Kądzior trafił do siatki po zagraniu Michaela Ameyawa, ale skrzydłowy Piasta był na spalonym. Nie ma gola.
17': Dośrodkowanie Jakuba Holubka do Damiana Kądziora, a ten uderzył bez przyjęcia tuż obok słupka.
28': Michael Ameyaw próbował zaskoczyć bramkarza strzałem głową, ale minimalnie się pomylił.
30': Krótkie rozegranie rzutu rożnego i dośrodkowanie Damiana Kądziora na głowę Michała Chrapka, który pokonał bramkarza rywali! Piast prowadzi - 0-1!
34': Kamil Wilczek oddał strzał po dośrodkowaniu z prawej strony. Bramkarz wybił piłkę przed siebie, a następnie odbił dobitkę Grzegorza Tomasiewicza na rzut rożny.
40': Grzegorz Tomasiewicz był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Kamil Wilczek, który uderzył w prawy dolny róg bramki i podwyższył prowadzenie Piasta - 0-2!
43': Michael Ameyaw zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale nad bramką.
44': Wysoki pressing Piasta przyniósł efekt w postaci bramki Damiana Kądziora, który wykończył szybką akcję Piasta i trafił do siatki - 0-3!

49': Dośrodkowanie Szczepana Muchy do Alberto Torila, który głową przelobował bramkarza i trafił do siatki - 0-4!
57': Groźny strzał Szczepana Muchy z szesnastki, ale dobrze interweniował bramkarz Karkonoszy.
60': Płaskie dośrodkowanie Szczepana Muchy do Rauno Sappinena i mamy kolejną bramkę - 0-5!
61': Piłka po strzale Alberto Torila odbiła się od poprzeczki i wpadła pod nogi Jorge Felixa, który podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 0-6!
70': Alexandros Katranis dośrodkował w pole karne do Rauno Sappinena. Bramkarz obronił strzał Estończyka, ale nie miał szans z dobitką Alberto Torila 0-7!
87': Rauno Sappinen zamykał dośrodkowanie na długim słupku, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza.
90': Jakub Niedbała oddał płaski strzał i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję - 0-8!

Z perspektywy kibica
- Mecz odbył się na boisku przy Hotelu Aqua Zdrój w Wałbrzychu.
- Był to pierwszy sparing Piasta w zimowym okresie przygotowawczym.
- W kolejnym meczu kontrolnym Niebiesko-Czerwoni zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. To spotkanie zostało zaplanowane na 7 stycznia.