Kamil Wilczek i Michael Ameyaw w jedenastce 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy!

14
lut

Aż dwóch zawodników Piasta Gliwice znalazło się w jedenastce 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy! Niebiesko-Czerwoni pewnie pokonali zespół Zagłębia Lubin 2-0, a za swoje występy wyróżnieni zostali Kamil Wilczek i Michael Ameyaw.

Rywalizacja Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin otwierała niedzielne zmagania w 20. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia rozpoczęli strzelanie już w 13. minucie za sprawą Damiana Kądziora. Skrzydłowy Piasta po kilkudziesięciu metrowym rajdzie oddał strzał po ziemi, z którym nie poradził sobie interweniujący bramkarz Miedziowych, Jasmin Burić. Tuż przed przerwą Kamil Wilczek podwyższył prowadzenie na 2-0 po asyście Michaela Ameyawa. W drugiej połowie Niebiesko-Czerwoni skutecznie odpierali ataki Zagłębia i utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania.

Od momentu rozpoczęcia rundy wiosennej Kamil Wilczek zanotował już dwa trafienia. W spotkaniu z Zagłębiem Lubin trafił do siatki w 38. minucie i tym samym zdobył swoją siódmą bramkę w obecnym sezonie. W meczu z Miedziowymi 35-latek spędził na boisku pełne 90 minut i był jednym z najaktywniejszych zawodników na murawie. Miał na koncie sześć wygranych pojedynków powietrznych, dwa udane dryblingi i cztery skuteczne odbiory. Najlepszy strzelec Piasta znalazł się po raz drugi w tym sezonie w jedenastce kolejki. Poprzednie wyróżnienie uzyskał po ustrzeleniu hat-tricka w meczu ze Stalą Mielec w ramach 6. serii spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Skrzydłowy Piasta Gliwice, Michael Ameyaw był jedną z najbardziej błyskotliwych postaci podczas niedzielnego spotkania. Jego rajdy lewą i prawą flanką sprawiały wiele problemów defensorom z Lubina. Pod koniec pierwszej połowy zanotował asystę przy bramce Kamila Wilczka. Ponadto 22-latek wygrał dziewięć pojedynków oraz zaliczył dwa odbiory i siedem przechwytów, a także zanotował pięć odzyskanych piłek. Dla Michaela jest to pierwsze wyróżnienie w jedenastce kolejki w tym sezonie.