Jorge Felix w jedenastce 26. kolejki PKO Ekstraklasy

10

Jorge Felix znalazł się wśród najlepszych zawodników 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Strzelona bramka oraz duża aktywność ofensywnego piłkarza mistrzów Polski zostały docenione. Dla snajpera Niebiesko-Czerwonych to drugie tego typu wyróżnienie w bieżącym sezonie. Gratulacje.

W niedzielnym spotkaniu Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2-1. Emocjonująca rywalizacja, która trzymała w napięciu do samego końca dostarczyła mistrzom Polski cenne trzy punkty i awans na drugie miejsce w ligowej tabeli. Legioniści mimo gry w osłabieniu jako pierwsi strzelili gola. Niebiesko-Czerwoni ruszyli do odrabiania strat, a pierwszy stały fragment gry i skuteczne wykończenie Jorge Felixa dało Piastowi wyrównanie. W drugiej połowie podopieczni Waldemara Fornalika za sprawą Gerarda Badii i jego akcji wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Jorge Felix był autorem bramki na 1-1 w 35. minucie meczu. Hiszpan zdobył swojego 12. gola w sezonie, a był bliski następnego trafienia. W 68. minucie ofensywny zawodnik Niebiesko-Czerwonych po podaniu Badii trafił w poprzeczkę. Aktualnie najlepszy strzelec mistrzów Polski rozegrał z Legią pełne spotkanie, w którym oprócz bramki zaliczył trzy udane zwody, wygrał dziewięć pojedynków, ale także zanotował cztery odbiory i trzy nabycia piłki.

Dla Jorge Felixa to już druga obecność w jedenastce kolejki. Napastnikowi Niebiesko-Czerwonych gratulujemy i życzymy kolejnych wyróżnień w następnych meczach.