Jankowski: Byliśmy świetnie przygotowani

17
maj

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy świetnie przygotowani na to spotkanie, znaliśmy mocne oraz słabe strony przeciwnika, wiedzieliśmy jak mamy zagrać. Nie pozostało nam nic innego jak zwyciężyć. Taki był cel i cieszę się, że udało nam się go osiągnąć – powiedział Maciej Jankowski po meczu z Ruchem.

We wtorkowy wieczór Niebiesko-Czerwoni zwyciężyli na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3-0. - Myślę, że byliśmy odpowiednio przygotowani do tego spotkania. Nie tylko pod względem boiskowych umiejętności czy mentalnie, ale również kondycyjnie. Każdy z nas czuł się dobrze, co było widać w naszej grze. Moim zdaniem to właśnie mogło być kluczem do tego zwycięstwa - stwierdził napatnik Piasta.

Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się bezbramkowym remisem. Gole dla Piasta padły dopiero w drugiej części gry. - W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy swoich dogodnych sytuacji, ale myślę że należy grać właśnie tak, jak pokazywaliśmy w tym meczu. Przed przerwą nie wszystko nam wychodziło, brakowało też skuteczności. Jeżeli jednak coś nie idzie, to nie należy się poddawać tylko pracować nad osiągnieciem celu do skutku. Utrzymywaliśmy się przy piłce, odpowiednio graliśmy w defensywie, co pozwalało na stworzenie kolejnych szans. Myślę, że to wyglądało bardzo dobrze.

-  Wyszliśmy na boisko z zamiarem zdobycia trzech punktów oraz wiarą, że jak najbardziej jest to wykonalne. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy świetnie przygotowani na to spotkanie, znaliśmy mocne oraz słabe strony przeciwnika, wiedzieliśmy jak mamy zagrać. Nie pozostało nam nic innego jak zwyciężyć. Taki był cel i cieszę się, że udało nam się go osiągnąć - przyznał 27 latek.

Duży wpływ na zdobycie bramek mieli zmiennicy Patrik Mraz oraz Denis Gojko. Obaj stworzyli sporo zagrożenia pod bramką przeciwnika oraz zanotowali po asyście. - Mamy bardzo szeroką i wyrównaną kadrę. Nikt nie może czuć się pewnym miejsca w składzie, ponieważ jest spora rywalizacja o grę w pierwszej jedenastce. Każdy daje z siebie wszystko na treningach, by wywalczyć sobie to miejsce. To przekłada się potem na naszą postawę w meczach. Wszyscy, którzy występują na boisku pomagają drużynie.

Już w sobotę gliwiczanie rozegrają kolejny mecz. Przy Okrzei podejmą Górnika Łęczna. Podopieczni Franciszka Smudy wygrali we wtorek z Cracovią 3-0. - Teraz bardzo krótka przerwa przed następnym spotkaniem. To tylko trzy dni, więc przygotowania będą intensywne. Już jesteśmy myślami przy starciu z Górnikiem, bo wiemy jak ważny jest to dla nas mecz. Mam nadzieję, że po jego zakończeniu będziemy mogli cieszyć się z kolejnej wygranej - zakończył Maciej Jankowski.