Jakub Świerczok w jedenastce 12. kolejki PKO Ekstraklasy

08
gru

Jakub Świerczok znalazł się wśród najlepszych zawodników 12. kolejki PKO Ekstraklasy. W niedzielnym spotkaniu piłkarze Piasta Gliwice podejmowali drużynę Zagłębi Lubin. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a ozdobą meczu było trafienie napastnika Niebiesko-Czerwonych, który z niemal połowy boiska przelobował bramkarza Miedziowych. Najlepszy strzelec gliwiczan melduje się w jedenastce kolejki drugi raz z rzędu.

Mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem a Zagłębiem nie wyłonił zwycięzcy. Drużyny podzieliły się punktami, a z wyrównanej rywalizacji wyłoniły się przepiękne trafienie Jakuba Świerczoka, które już dzisiaj sonduje się pod kątem najładniejszego gola sezonu, a także dało podstawę, by strzelec gola znalazł się wśród najlepszych zawodników tej serii gier.

Jakub Świerczok zdobył swoją czwartą bramkę w czwartym kolejnym meczu i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców Niebiesko-Czerwonych w bieżących rozgrywkach. Napastnik Piasta poza bramką oddał jeszcze cztery strzały, lecz te nie znalazły już drogi do siatki. Snajper w niedzielnym meczu spędził na boisku 90 minut, wygrał siedem pojedynków oraz wykonał dwa udane dryblingi. Po raz drugi z rzędu zameldował się w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy 2020/21.

Kubie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.