Jagiellonia - Piast 4:3. Pechowa porażka gliwiczan w Białymstoku

26

Piast Gliwice po bardzo ambitnej grze uległ Jagiellonii Białystok 3:4, przegrywając tym samym pierwsze starcie w rundzie finałowej.

Świetnie spotkanie rozpoczęli podopieczni trenera Marcina Brosza. Gerard Badia dorzucił piłkę z prawej strony boiska w pole karne gospodarzy, a Ruben Jurado z zimną krwią wykorzystał tę sytuację, otwierając wynik meczu.

Goście jednak nie zostali dłużni, odpowiadając jeszcze w pierwszej połowie dwiema bramkami. Najpierw w 37. minucie Adam Dźwigała wykorzystał błąd Mateusza Matrasa, trafiając piłką do siatki bezradnego Dariusza Treli.

Cztery minuty później Dani Quintana po zamieszaniu w polu karnym Piasta Gliwice odnalazł lukę, a następnie posłał w jej kierunku futbolówkę, co zaowocowało wyjściem na prowadzenie.

Drugą połowę znów - tak jak pierwszą - ofensywnie zaczęli goście z Gliwic, ale to gospodarze - za sprawą Quintant - podwyższyli prowadzenie. Nie popisał się w tej sytuacji Dariusz Trela, przed którym piłka skozłowała, a następnie wpadła do bramki.

W 70. minucie świetnie zachował się w polu karnym Wojciech Kędziora, rewelacyjnie wykańczając okazję stworzoną mu przez Mateusza Matrasa. Boczny obrońca wrzucił piłkę w pole karne, a "Kędi" zdobył trzeciego gola.

Po ośmiu minutach odpowiedzieli jednak gospodarze. Piłka po uderzeniu Quintany odbiła się od poprzeczki, a później trafiła w Mateusza Piątkowskiego, który pokonał Trelę.

Na koniec jeszcze Ruben Jurado zmniejszył rezultat do 3-4, ale to nie wystarczyło, żeby uniknąć porażki.

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 4:3 (2:1)
0:1 – Ruben, 6 min.
1:1 – Dźwigała, 37 min.
2:1 – Quintana, 41 min.
3:1 – Quintana, 51 min.
3:2 – Kędziora, 70 min.
4:2 – Piątkowski, 78 min.
4:3 – Ruben, 83 min.

Jagiellonia: Baran – Modelski, Ukah, Baran, Popchadze – Dzalamidze (64. Plizga), Dźwigała, Pazdan (46. Gajos), Grzyb, Quintana – Piątkowski (84. Balaj)

Piast: Trela – Król, Horvath, Polak, Matras – Izvolt (67. Podgórski), Badia (87. Osyra), Nikiema, Hanzel, Jurado – Wilczek (60. Kędziora).

Żółte kartki: Gajos, Quintana, Grzyb – Polak, Hanzel, Podgórski, Izvolt, Nikiema, Ruben.