Ich ostatni mecz: Pogoń Szczecin

06
sie

Najblizszy rywal Piasta Gliwice rozegrał mecz w Kielcach. Jak prezentowała się tam drużyna "Portowców"?

W pierwszej połowie zespoły stwarzały  sobie okazje do strzelenia bramki. Najszybciej bramkę zdobył pomocnik kieleckiego zespołu Jacek Kiełb po precyzyjnym strzale w okienko bramki Pogoni.
Radość z prowadzenia w meczu nie trwała długo. Po rzucie wolnym wykonywanym przez zespół gości piłkę w siatce umieścił Hernani.

Po przewie Korona Kielce przejęła kontrole na boisku, czego potwierdzeniem było wyjście na prowadzenie podopiecznych trenera Tarasiewicza. Autorem bramki na 2-1 został Paweł Golański popisując się mocnym strzałem z odległości 35 metrów. Strzał uczestnika finałów Euro 2008 był na tyle mocny, że przełamał ręce Radosławowi Janukiewiczowi.

W kolejnych minutach drugiej połowy kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku miała Korona lecz brakowało szczęścia. Po atakach Złoto- krwistych kilka akcji przeprowadziła Pogoń Szczecin, pozbawiając zwycięstwa gospodarzy po stałym fragmencie gry i uderzeniu Maksymiliana Rogalskiego. Zdobycie bramki dającej remis obudził w drużynie trenera Wdowczyka chęć wywiezienia z Kielc trzech punktów, jednak to się nie udało i mecz zakończył się podziałem punktów.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 2-2 (1-1)
1-0 – Kiełb, 28 min.
1-1– Hernani, 33 min.