Hutnik - Piast 3-3, k. 3-5. Awans po karnych

25

W środowym spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski Piast Gliwice wygrał po rzutach karnych z Hutnikiem Kraków 3-3 (k. 5-3). Niebiesko-Czerwoni awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Najważniejsze akcje:
5': Pierwsza dobra sytuacja Piasta. Z narożnika boiska dośrodkował Miłosz Szczepański, a najwyżej do piłki wyskoczył Miguel Munoz, który minimalnie się pomylił.
7': Fabian Piasecki dobił strzał Andreasa Katsantonisa i wyprowadził Piasta na prowadzenie uderzeniem z bliskiej odległości! 0-1!
12': Mocny strzał ostrego kąta Fabiana Piaseckiego, ale Dorian Frątczak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
22': Wojciech Słomka zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył nad bramką.
26': Miguel Munoz wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.
27': Fabian Piasecki doszedł do dobrej sytuacji, ale Dorian Frątczak wygrał z nim pojedynek sam na sam.
29': Miłosz Szczepański uderzył z dystansu, ale bramkarz gospodarzy był dobrze ustawiony i złapał piłkę.
40': Tihomir Kostadinov przejął źle zagraną piłkę przez jednego z obrońców i umieścił ją obok interweniującego bramkarza! 0-2!
42': Miłosz Szczepański z kolejnym strzałem z dystansu, ale Dorian Frątczak dobrze interweniował.

68': Miłosz Szczepański dograł do Macieja Rosołka, ale strzał napastnika Piasta został obroniony przez bramkarza miejscowych.
75': Niecelny strzał Miłosza Szczepańskiego zza pola karnego.
80': Karol Szablowski zdecydował się na płaski strzał z dystansu, nie dając szans na skuteczną interwencję Karolowi Szymańskiemu - 1-2.
88': Jewhenij Bełycz uderzył z ostrego kąta i doprowadził do remisu - 2-2.

91': Jorge Felix zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.
106': Dobre uderzenie Miłosza Szczepańskiego, ale dobrze interweniował bramkarz miejscowych.
110': Jorge Felix pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po zagraniu ręką! 2-3!
112': Kolejna dobra sytuacja Jorge Felixa, ale skutecznie interweniował Dorian Frątczak.
117': Jewhenij Bełycz dobił strzał i trafił obok interweniującego Karola Szymańskiego - 3-3.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał aż dziesięciu zmian w porównaniu do ligowego spotkania z Widzewem Łódź. Podczas #HUTPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Karol Szymański. Przed nim zagrała czwórka obrońców Tomasz Mokwa, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński i Jakub Lewicki. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Filip Karbowy i Tihomir Kostadinov. Na skrzydłach zagrali Szczepan Mucha i Miłosz Szczepański, a na "dziesiątce" ustawiony był Andreas Katsantonis. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Fabian Piasecki.
- Jakub Lewicki zadebiutował w barwach Piasta Gliwice, a Andreas Katsantonis i Filip Karbowy po raz pierwszy wyszli na murawę w podstawowym składzie.
- Pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się Miguel Nóbrega.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków, mieszczącym się przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 4.
- Na trybunach pojawiła się grupa kibiców Piasta Gliwice.