Fornalik: To był twardy mecz

11

- Spodziewaliśmy się twardego i zaciętego meczu na wysokiej intensywności. Tak też było... - powiedział Waldemar Fornalik na pomeczowej konferencji prasowej.

W niedzielnym spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 0-1. Zwycięskiego gola dla Złocisto-Krwistych zdobył Elia Soriano, który wpisał się na listę strzelców w 38. minucie gry. - Spodziewaliśmy się twardego i zaciętego meczu na wysokiej intensywności. Tak też było... Pierwsze pół godziny zagraliśmy dobrze i mieliśmy sytuacje Olka Jagiełły i Joela Valencii. Rywale również stworzyli sobie okazję... To były kluczowe momenty i gdybyśmy wyszli wtedy na prowadzenie, to mielibyśmy łatwiej - zaznaczył opiekun Niebiesko-Czerwonych.

- Bramkę straciliśmy po rzucie z autu... Po przerwie graliśmy na dwóch napastników, ale nie za dużo z tego wynikało, ponieważ ograniczało się to do długich piłek - dodał.

Zaraz po przerwie Waldemar Fornalik musiał dokonać zmiany, ponieważ kontuzji doznał Joel Valencia. Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych mocno ucierpiał w kilku starciach z zawodnikami Korony Kielce. - To kolejne spotkanie, w którym rywale mieli plan zaatakować Valencię i tym razem im się to udało. Faul Bartosza Rymaniaka był ostry, a Joel ma prawdopodobnie złamaną kość - przyznał trener Piasta.

Po 15. kolejkach gliwiczanie znajdują się na piątej pozycji w ligowej tabeli. - Zakończyliśmy rundę mając 25 punktów na swoim koncie. Mogło być ich więcej, ale nasza sytuacja przed rewanżami jest dobra. Czekamy na zawodników, którzy leczą urazy, takich jak: Tomasz Jodłowiec, Gerard Badia czy Mateusz Mak. Czekamy również na diagnozę odnośnie Joela Valencii, ponieważ to nasz ważny zawodnik - zakończył Waldemar Fornalik.