Fornalik: Możemy chodzić z podniesioną głową

12
gru

- Powiedziałem zawodnikom, że pomimo przegranej mogą chodzić z podniesioną głową. Pokazali charakter - przyznał trener Waldemar Fornalik.

W 20. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast przegrał przed własną publicznością z Legią Warszawa 0-1. W przebiegu spotkania zadecydowała czerwona kartka, którą już w 7. minucie zobaczył Jakub Szmatuła. - Możemy żałować, że nie mogliśmy zagrać 11 na 11. Grać przeciwko Legii w osłabieniu to bardzo trudne zadanie. Mimo to, drużyna zaprezentowała się z dobrej strony - powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych.

Gliwiczanie pokazali wolę walki i byli blisko wyrównania. Po przerwie do siatki trafić mogli m.in. Mateusz Mak. - W pierwszej połowie nie potrafiliśmy zagrozić rywalom, choć udało nam się stworzyć sytuację po stałych fragmencie. W drugiej graliśmy jak równy z równym. Mieliśmy okazje... Powiedziałem zawodnikom, że pomimo przegranej mogą chodzić z podniesioną głową. Pokazali charakter - przyznał.

Jedyna bramka padła w 45. minucie. Dobrivoja Rusova pokonał Guilherme, który skutecznie wykorzystał jedenastkę. - Kartka była ewidentna, ale mam inne zdanie, jeśli chodzi o rzut karny - stwierdził.

Jakub Szmatuła zszedł z boiska z pomocą lekarzy. Golkiper Piasta ucierpiał w starciu z Jarosławem Niezgodą. - Kuba jest w szatni, więc nie wygląda to na nic bardzo poważnego. Decyzje podejmuje się w ułamku sekundy. Chyba lepiej byłoby stracić wtedy gola, a nie bramkarza. Drużyna była dobrze przygotowana i skoncentrowana, więc grając 11 na 11 byłoby nam łatwiej.

Czujemy złość, że pomimo osłabienia mogliśmy zremisować. Legia miała tylko dwie groźne sytuacje... Wszystko idzie w dobrym kierunku. Liczę, że zapunktujemy w Kielcach. Zawodnicy robią postępy, a drużyna ma potencjał. Jest szansa, że po drobnych korektach pójdziemy do przodu - zaznaczył trener Fornalik.

W meczowej osiemnastce zabrakło chorego Joela Valencii. Na ławce nie zasiadł także Sasa Zivec. - Sasa ma problem z kolanem i leczy kontuzję. Wszedł w trening, zagrał w meczu, ale nie był przygotowany w stu procentach. W tej rundzie już raczej nie zagra - zakończył szkoleniowiec Piasta.