Fornalik: Graliśmy o pełną pulę

01

Zdobyliśmy ważny punkt na wyjeździe. Graliśmy jednak o pełną pulę. Cieszy fakt, że w kolejnym meczu drużyna pokazała się z dobrej strony - powiedział trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik na konferencji prasowej po spotkaniu z Lechem Poznań.

W 7. kolejce Lotto Ekstraklasy gliwiczanie zremisowali z Kolejorzem 1-1. W pierwszej połowie bramkę dla miejscowych zdobył Christian Gytkjaer, a po przerwie wyrównał Tom Hateley. - Zdobyliśmy cenny punkt. W Poznaniu nigdy nie jest łatwo o zdobycz punktową, więc nie chcę mówić o rozczarowaniu czy niedosycie - przyznał opiekun Niebiesko-Czerwonych.

- Po przerwie graliśmy dobrze. Konstruowaliśmy wiele akcji i stwarzaliśmy sytuacje. W pierwszej połowie Lech pokazał jakość piłkarską. Wykorzystał rzut karny i miał kilka okazji. My próbowaliśmy odpowiadać, ale za wolno graliśmy piłką. Rywale szybko kasowali nasze ataki i nie dopuszczał nas do strzałów. Druga część była inna - dodał.

W 81. minucie Piast strzelił drugiego gola, jednak po konsultacji z VAR sędzia anulował trafienie Joela Valencii. Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale żadnej nie zdołali wykorzystać. - Zdobyliśmy ważny punkt na wyjeździe. Graliśmy jednak o pełną pulę. Cieszy fakt, że w kolejnym meczu drużyna pokazała się z dobrej strony. Wyrównaliśmy i szukaliśmy zwycięskiego gola. Nie udało się, ale mamy na koncie 13 punktów. Przerwę na reprezentację chcemy wykorzystać na poprawę kilku elementów - zakończył Waldemar Fornalik.