Fornalik: Czujemy niedosyt

05

- Jeśli nie możesz wygrać, to trzeba zremisować. Tak zrobiliśmy, ale czujemy niedosyt - przyznał trener Piast Gliwice Waldemar Fornalik po zremisowanym meczu z Miedzią Legnica.

W piątkowym spotkaniu 11. kolejki gliwiczanie zremisowali z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy 2-2. Wszystkie gole padły w pierwszej części gry. - Obu drużynom w tym meczu przydarzyły się błędy, które spowodowały bramki - powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych.

- Miedź potrafi grać i operować piłką, a także stosuje dużą wymienność pozycji. To spowodowało, że w pewnych fragmentach mieliśmy problemy. Ważna była na 2-2, bo gdyby nie ona, to o wiele łatwiej byłoby o zwycięstwo - dodał.

Niebiesko-Czerwoni mieli kilka groźnych sytacji, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W bramce gospodarze dobrze spisywał się jednak Łukasz Sapela, który w drugiej połowie nie dał się już pokonać. - Mogliśmy wygrać, bo Mateusz Mak miał dobrą sytuację. Tak samo Jorge Felix ładnie główkował, ale w obu tych przypadkach bramkarz bardzo dobrze interweniował. Mówi się, że jeśli nie możesz wygrać, to trzeba zremisować. Tak zrobiliśmy, ale czujemy niedosyt - przyznał trener Piasta.

Po jedenastej serii gier w Lotto Ekstraklasie nastąpi przerwa od rozgrywek. Ligowcy wrócą do gry dopiero za dwa tygodnie. - Mamy krótkie zgrupowanie w Kamieniu, a w sobotę zagramy spotkanie sparingowe - zakończył Waldemar Fornalik.