Ferencvaros - Piast 0-1. Sparing na plus

15
sty

W drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice wygrał z Ferencvarosi TC 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę dla Niebiesko-Czerwonych w tym spotkaniu zdobył Kamil Wilczek.

4': Kamil Wilczek spróbował uderzenia zza pola karnego, ale napastnik Piasta nie trafił w światło bramki.
9': Bardzo dobre podanie Patryka Dziczka za plecy obrońców do Damiana Kądziora, ale skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych uderzył niecelnie.
14': Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyleciała na rzut rożny.
18': Damian Kądzior odebrał piłkę obrońcy w polu karnym rywali i wyłożył do Kamila Wilczka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce! Prowadzimy! 0-1!
44': Jorge Felix wyłożył piłkę przed pole karne do Toma Hateley'a, który oddał mocny strzał na bramkę rywali. Po strzale Anglika futbolówka odbiła się od nogi obrońcy i minimalnie minęła cel.
45': Blisko umieszczania piłki w siatce był Damian Kądzior, ale nawet gdyby zawodnikowi Piasta udało się trafić do bramki w zamieszaniu po rzucie rożnym, to sędzia gola by nie uznał - spalony.

46': Grzegorz Tomasiewicz zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale minimalnie się pomylił. Dobra próba pomocnika Piasta.
55': Dobry pressing Niebiesko-Czerwonych i podanie Michała Kaputa do Szczepana Muchy, który doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym. Ciekawa akcja Piasta!
62': Lorand Paszka próbował dośrodkować w pole karne Piasta, ale Karol Szymański dobrze wyszedł z bramki i bez problemów złapał piłkę.
65': Świetna interwencja Miguela Munoza we własnym polu karnym. Hiszpan powstrzymał szarżującego rywala precyzyjnym wślizgiem i zażegnał niebezpieczeństwo.
81': Groźna akcja rywali. Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Marquinhosa, który oddał strzał głową i trafił w słupek.
85': Szybka kontra Niebiesko-Czerwonych i dobre podanie Michała Kaputa do Szczepana Muchy. Młody skrzydłowy Piasta wyprzedził obrońcę i minął bramkarza, ale jego strzał z kąta był niecelny. Tylko boczna siatka.

Z perspektywy kibica
- Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Ferencvarosi TC został rozegrany na Estadi Olimpico Camilo Cano La Nucia.
- Dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia to czwarty sparing w zimowym okresie przygotowawczym i zarazem drugi podczas hiszpańskiego obozu.
- Transmisja live z tego spotkania kontrolnego została przeprowadzona na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.
- W kolejnym meczu sparingowym Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z Arminią Bielefeld. To spotkanie zostanie rozegrane w środę, 18 stycznia o godzinie 15:00.