Felix, Parzyszek i Korun w jedenastce 27. kolejki PKO Ekstraklasy

01
cze

Aż trzech Niebiesko-Czerwonych znalazło się wśród najlepszych zawodników 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Jorge Felix, Piotr Parzyszek oraz Uros Korun otrzymali wyróżnienie po imponującym zwycięstwie nad Wisłą Kraków.

W sobotnim spotkaniu Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie krakowską Wisłę aż 4-0. Imponujący pokaz siły, a przede wszystkim wysoka skuteczność doprowadziły do zdobycia trzech punktów i umocnienia się na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Pierwsza bramka dla mistrzów Polski padła już w 42. sekundzie rywalizacji, a po 11 minutach na tablicy wyników było już 2-0 dla gliwiczan. Podopieczni Waldemara Fornalika dołożyli dwa trafienia w drugiej połowie, co złożyło się na przekonujący wymiar zwycięstwa. Po tym spotkaniu aż trzech graczy Piasta Gliwice znalazło się w jedenastce 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Wyróżnieni zostali Jorge Felix, Piotr Parzyszek oraz Uros Korun.

Jorge Felix był autorem bramki na 1-0. To właśnie Hiszpan był trafił do siatki już w pierwszej minucie, kiedy to popisał się przytomnością umysłu oraz refleksemm, wyprzedzając obrońcę Białej Gwiazdy i strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik rywalizacji. Była to już 13. bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie. Najlepszy strzelec Piasta zanotował w tym meczu jeszcze dwie asysty. Obsłużył on autorów drugiego i czwartego gola konfrontacji. Jorge Felix uzyskał imponujący wynik w indeksie Instat, czyli ocenę wszystkich boiskowych działań, przekraczając 400 punktów. Ofensywny piłkarz w starciu z Wisła Kraków podawał z dokładnością 86%, wygrał osiem pojedynków, a także zapisał po swojej stronie trzy udane dryblingi, odbiór oraz czterokrotnie odzyskał piłkę dla drużyny. Jorge Felix melduje się w jedenastce kolejki już po raz trzeci w obecnej kampanii.

Czwarte wyróżnienie zanotował natomiast Piotr Parzyszek, który w meczu z Białą Gwiazdą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Było to już ósme i dziewiąte trafienie napastnika w bieżących rozgrywkach, przez co piłkarz wyrównał swoje osiągnięcie z poprzedniego sezonu. Snajper upodobał sobie rywalizację z Wisłą, ponieważ w dwumeczu z tym zespołem zdobył łącznie cztery gole. Piłkarz spędził na murawie 77 minut, w których zaliczył pięć strzałów, odbył 23 pojedynki.

Listę wyróżnionych zawodników za ostatnią serię gier zamyka Uros Korun. Piast w rywalizacji z Wisła nie stracił bramki, a więc łącznie zachował czyste konto już po raz jedenasty w tegorocznych rozgrywkach. Nie dziwi zatem obecność wśród najlepszych piłkarzy kolejki przedstawiciela formacji defensywnej Niebiesko-Czerwonych. Uros Korun rozegrał w sobotę całe spotkanie, a wszystkie osiem pojedynków, jakie stoczył, skończyły się jego wygraną. Słoweniec czterokrotnie odzyskał piłkę i zaliczył udany drybling. Uros Korun debiutuje w jedenastce kolejki.

Wszystkim Niebiesko-Czerwonym gratulujemy wyróżnienia i czekamy na więcej.