Dwóch Niebiesko-Czerwonych w jedenastce 13. kolejki PKO Ekstraklasy

15
gru

Dwóch Niebiesko-Czerwonych znalazło się wśród najlepszych zawodników 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Po raz kolejny wyróżnieni zostali Jakub Świerczok oraz Piotr Malarczyk. Obaj wymienieni wpisali się na listę strzelców podczas rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Niebiesko-Czerwonych 5-0.

W piątkowym spotkaniu Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 5-0. Na początku mecz był wyrównany i to beniaminek Ekstraklasy zaatakował jako pierwszy, lecz gliwiczanie skutecznie się wybronili, a następnie sami przeszli do ataku. W pierwszej połowie Jakub Świerczok dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw popisał się refleksem po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Michała Chrapka, umiejętnie przykładając głowę. Kilka minut później wywalczył, a następnie wykorzystał rzut karny. Dla napastnika gliwiczan były to gole numer pięć i sześć w tych rozgrywkach.

Z kolei Piotr Malarczyk był strzelcem kolejnej bramki w tym meczu. Środkowy obrońca zaliczył swoje drugie trafienie w barwach Piasta, które było niemal identyczne jak bramka zdobyta przeciwko Legii Warszawa. Stoper wyskoczył najwyżej, wygrał pojedynek powietrzny z defensywą rywala po dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki.

Obaj wyróżnieni znaleźli się wśród najlepszych piłkarzy 13. serii gier, podobnie jak miało to miejsce dwie kolejki wcześniej.

Kubie i Piotrowi gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów.