Drugie pełne spotkanie Dziczka na Euro U-21

19
cze

Pełne 90 minut Patryka Dziczka w drugim meczu na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-21, w którym Biało-Czerwoni pokonali Włochów 1-0. Zwycięską bramkę w rywalizacji z gospodarzami turnieju zdobył Krystian Bielik.

Kolejne dobre zawody na Mistrzostwach Europy do lat 21 rozegrała reprezentacja Polski z Patrykiem Dziczkiem w składzie. Piłkarz Piasta Gliwice rozegrał drugie spotkanie w pełnym wymiarze czasu, zaliczając kilka przejęć piłki oraz dokładnych przerzutów. W kadrze Czesława Michniewicza na pomocniku Niebiesko-Czerwonych spoczywa duża odpowiedzialność w grze obronnej i z tych zadań gliwiczanin wywiązał się bez zarzutów.

Mimo widocznej przewagi Włochów w pierwszej fazie meczu, Biało-Czerwoni zachowali spokój i sumiennie pracowali w obronie. Podopieczni Czesława Michniewicza cierpliwie wyczekiwali swojej szansy, a ta pojawiła się w 40. minucie spotkania. Wówczas drogę do siatki znalazł Krystian Bielik, dla którego to drugie trafienie w tym turnieju. Cztery minuty później gospodarze zdobyli bramkę, ale po weryfikacji VAR sędziowie odnaleźli pozycję spaloną jednego z graczy biorącego udział w akcji i anulowali gola.

W drugiej części meczu ponownie zarysowała się optyczna przewaga Italii. Młodzi zawodnicy, którzy już dzisiaj są znaczącymi zawodnikami swoich klubów niejednokrotnie dawali wyraz swoim wysokim umiejętnościom technicznym, ale Polacy skutecznie odpierali ich ataki. Momentami Biało-Czerwoni rezygnowali z akcentów ofensywnych broniąc się dziesięcioma zawodnikami na własnej połowie, czym bardzo utrudniali gospodarzom skuteczne wykończenie akcji. Wyczerpująca praca w defensywie przyniosła naszym rodakom zamierzone efekty a swoją cegiełkę dołożył również piłkarz Piasta Gliwice Patryk Dziczek. Wychowanek Niebiesko-Czerwonych rozegrał całe spotkanie, a w 49. minucie meczu za przetrzymywanie rywala otrzymał żółtą kartkę.

Polacy odnieśli drugie zwycięstwo i z kompletem punktów przewodzą w grupie A i są bardzo bliscy awansu do półfinałów Mistrzostw Europy i tym samym awansu na Igrzyska Olimpijskie.